Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 5 • L 3
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNA SYGNALEPolicyjna akcja „Bezpieczny weekend”. Statystyki letnich wypadków nadal są wysokie
????????????????????????????????????
27.08.2016 | 02:03

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend”. Statystyki letnich wypadków nadal są wysokie

Na trasach województwa kujawsko-pomorskiego doszło w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy do prawie czterech tysięcy wypadków oraz kolizji.

Na zdjęciu: Na drogach regionu pod koniec sierpnia pojawi się więcej radiowozów.

Fot. Wikipedia / wolna licencja

Większej liczby policjantów i wzmożonych patroli należy spodziewać się w ostatnią sobotę i niedzielę wakacji na drogach całego województwa. Funkcjonariusze z regionu rozpoczęli właśnie akcję „Bezpieczny weekend”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zderzenie trzech aut w Borównie. Znowu na feralnej Alei Dębowej

Koniec sierpnia to czas powrotów z urlopów, stąd na polskich drogach większy ruch, ale i intensywniejsze patrole – tłumaczy Kamila Ogonowska z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Funkcjonariuszy należy spodziewać się nie tylko w tradycyjnych radiowozach, ale również nieoznakowanych pojazdach wyposażonych w wideorejestratory i motocyklach. Powód – jednym z głównych przewinień, którym będą chcieli zapobiegać mundurowi, będzie nadmierna prędkość, jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji.

Tych na kujawsko-pomorskich drogach w kończące się właśnie wakacje wydarzyło się odpowiednio 161 i 3743 (dane za okres od 25 czerwca do 20 sierpnia – dod. red.). W wypadkach zginęło jak dotąd 20 osób, a 177 zostało rannych. Przez ostatnie dwa miesiące policjanci zatrzymali także ponad tysiąc pijanych kierowców. Statystyki te są niższe niż rok temu (w niektórych aspektach nawet znacznie), ale i tak pozostają alarmujące.

Dlatego też pod koniec sierpnia policja będzie zwracała uwagę nie tylko na prędkość pojazdów i trzeźwość kierujących, ale także na bezpieczeństwo pasażerów (pasy bezpieczeństwa, odpowiednia liczba osób w aucie, przewożenie dzieci w obowiązkowych fotelikach) oraz pieszych. W przypadku tych ostatnich kontrolowana będzie prawidłowość poruszania się po drodze oraz posiadanie elementów odblaskowych. – Jak zawsze oczekujemy na sygnały od społeczeństwa, zwłaszcza te dotyczące nietrzeźwych kierowców. W tych dniach na drogach będzie nas więcej, więc szybciej będziemy mogli na takie informacje reagować – zapewnia Kamila Ogonowska.


Powiązane treści