Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicyjna akcja na Armii Krajowej. „Drogówka” apelowała o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę
drogówka bydgoszcz
25.07.2021 | 12:33

Policyjna akcja na Armii Krajowej. „Drogówka” apelowała o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę

Na zdjęciu: Podczas akcji funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drogach wszystkich użytkowników ruchu.

Fot. KWP Bydgoszcz

25 lipca jest dniem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Dziś obchodzony jest także Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z okazji święta bydgoska drogówka zorganizowała akcję uświadamiającą kierowców na alei Armii Krajowej. 

Z okazji imienin patrona kierowców św. Krzysztofa, na drodze wylotowej z Bydgoszczy w kierunku Osielska funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji prowadzili akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg. Nie karali oni kierujących mandatami, tylko apelowali o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę. Dzieciom, które podróżowały kontrolowanymi samochodami policjanci wręczali maskotki i odblaski, a kierowcom ulotki, naklejki oraz inne gadżety promujące bezpieczeństwo.

Święto patrona kierowców to doskonała okazja, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i zwrócić im uwagę na fakt, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków. Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie – podkreśla st. asp. Remigiusz Rakowski z bydgoskiej drogówki.

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od stycznia do czerwca doszło do 362 wypadków, w których śmierć poniosło 60 osób, a 381 zostało rannych. Dlatego też funkcjonariusze apelowali do kierowców o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, o rozwagę oraz o bezpieczną jazdę, szczególnie w wakacje podczas wzmożonego ruchu na drogach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments