Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna akcja na drogach Bydgoszczy i regionu. Kierowcy znacznie przekraczali dozwoloną prędkość

Dodano: 20.07.2022 | 16:31

Na zdjęciu: W ramach akcji "kaskadowy pomiar prędkości" policjanci sprawdzali nie tylko prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, ale także m.in. ich stan techniczny czy stan trzeźwości kierujących.

Fot. KWP Bydgoszcz

1 629 – tyle pojazdów skontrolowali policjanci w regionie w trakcie działań pod kryptonimem „kaskadowy pomiar prędkości”. – Ujawniliśmy 1 110 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących – mówią.

Policjanci z regionu przeprowadzili w miniony piątek (15 lipca) akcję „kaskadowy pomiar prędkości”. – Głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego – mówi st. asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że miejsca kontroli prędkości wystawione były kaskadowo. – Wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu – podkreśla.


CZYTAJ WIĘCEJ: Kaskadowy pomiar prędkości na DK10. Nie obyło się bez mandatów


W trakcie działań, funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, ale także m.in. zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan trzeźwości kierowców i przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego. Jak się okazało, w całym regionie policjanci skontrolowali 1 629 pojazdów. – Ujawniliśmy 1 110 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości – mówią. Do kontroli prędkości pojazdów używano zarówno laserowych mierników, jak i wideorejestratorów, które były użyte przez nieoznakowane radiowozy. W działania włączyli się także policjanci z grupy SPEED, którzy niedawno podsumowali półrocze na drogach regionu.

Swoje statystyki podali także policjanci z bydgoskiej komendy. Oni w trakcie działań w ramach „kaskadowego pomiaru prędkości” skontrolowali 276 pojazdów i ujawnili 171 przekroczeń prędkości.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments