Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePolicyjna akcja na krajowej 10. W ciężarowym mercedesie zabezpieczono miliony sztuk papierosów [ZDJĘCIA]
07.11.2021 | 10:09

Policyjna akcja na krajowej 10. W ciężarowym mercedesie zabezpieczono miliony sztuk papierosów [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli papierosy podczas kontroli, którą przeprowadzili na krajowej 10 w Trzeciewnicy.

Fot. KPP Nakło nad Notecią

Są trzy miesiące tymczasowego aresztu dla 52-letniego mężczyzny z powiatu pilskiego, u którego w ciężarówce nakielscy policjanci zabezpieczyli ponad pięć milionów sztuk papierosów, które nie posiadały znaków akcyzy.

Nakielscy policjanci zatrzymali ciężarowego mercedesa do rutynowej kontroli podczas służby, którą pełnili na krajowej 10 w Trzeciewnicy. – Standardowo mundurowi sprawdzili dokumenty wymagane w transporcie drogowym oraz przewożony ładunek – mówi podkom. Justyna Andrzejewska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i dodaje, że z listu przewozowego wynikało, iż ciężarówką przewożone są produkty reklamowe.

W trakcie działań okazało się, że na paletach ciężarowego mercedesa z naczepą były papierosy bez polskich znaków akcyzy. – Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pięć milionów sztuk papierosów – dodaje Andrzejewska i precyzuje, że w toku działań oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków mogły wynieść nawet 6 milionów złotych.

Zatrzymanego kierowcę przewieziono do policyjnego aresztu, a następnie przedstawiono mu zarzuty przewozu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. –  Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi mu wysoka grzywna, pozbawienie wolności albo obie te kary łącznie, ale ze względu na wartość uszczuplenia sąd może zastosować nadzwyczajne obostrzenie – precyzują policjanci.

Jednocześnie sąd przychylił się do wniosku śledczych i wobec zatrzymanego 52-latka z powiatu pilskiego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści