Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicyjna akcja na Szwederowie. Zabezpieczono ćwierć kilograma narkotyków
22.08.2023 | 12:21

Policyjna akcja na Szwederowie. Zabezpieczono ćwierć kilograma narkotyków

Zdjęcia: KMP Bydgoszcz

Ponad ćwierć kilograma narkotyków zabezpieczyli podczas akcji na Szwederowie policjanci z bydgoskiej komendy. Do sprawy zatrzymali 41-latka, który nie dość, że trafił na najbliższe trzy miesiące do aresztu, to jeszcze uchylał się od odbycia innej kary zasądzonej przez sąd.

Akcję na Szwederowie przeprowadzili w miniony czwartek, 17 sierpnia funkcjonariusze z pionu do walki z przestępczością narkotykową i pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. To oni ustalili, że 41-letni bydgoszczanin może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych. – Na dodatek, funkcjonariusze wiedzieli, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia 182 dni kary pozbawienia wolności – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci przeszukali zajmowane przez mężczyznę mieszkanie na osiedlu. Szybko okazało się, że ich podejrzenia o narkotykach okazały się słuszne. – Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad 230 gramów 3CMC oraz 22 gramy marihuany – precyzuje kom. Kowalska i dodaje, że mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Już w prokuraturze postawiono 41-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments