[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna akcja na trasie Bydgoszcz – Toruń. Posypały się mandaty

Dodano: 06.05.2022 | 11:14

Na zdjęciu: Funkcjonariusze zapowiadają, że akcja na DK 80 zostanie powtórzona w piątek po południu.

Fot. KMP Toruń

Policjanci z „drogówki”, wspólnie z funkcjonariuszami z grupy SPEED prowadzili w piątek, 6 maja rano kontrole prędkości na drodze krajowej nr 80 z Bydgoszczy do Torunia. Mundurowi zapowiadają, że akcja zostanie powtórzona jeszcze dziś po południu.

Akcja „Bezpieczna droga do pracy” na krajowej „osiemdziesiątce” z Bydgoszczy do Torunia rozpoczęła się wczesnym rankiem – konkretnie o godzinie 4:00 i trwała do godziny 8:00. Jak przekazuje asp. szt. Agnieszka Lewicka-Wolsza, toruńska drogówka wspólnie z grupą policyjną SPEED sprawdzała, czy kierowcy jadą z dozwoloną prędkością oraz czy wraz z pasażerami mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Podczas akcji skontrolowano 73 kierowców i pojazdów. Wystawiono aż 65 mandatów za przekroczenie prędkości; zastosowano też dziewięć pouczeń. Jeden kierowca został ukarany za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Policjanci ostrzegają, że akcja będzie kontynuowana dzisiaj w godzinach 14:00-17:00 – tym razem pod nazwą „Bezpieczny powrót z pracy”. – W związku z tym apelujemy do kierowców o rozważną i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że dostosowujemy prędkość pojazdu zarówno do obowiązujących przepisów ale przede wszystkim do warunków na drodze. Nie zapominajmy również o obowiązkowym używaniu pasów czy fotelików bezpieczeństwa – podkreśla asp. szt. Lewicka-Wolsza.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wypadek na Osowej Górze. Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
6 miesięcy temu

Bardzo dobra akcja. Mogłaby być codziennie. Za dużo ludzi tam ginie.