Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePolicyjna kontrola na ulicach Bydgoszczy. Nie obyło się bez mandatów [ZDJĘCIA]
06.12.2023 | 10:45

Policyjna kontrola na ulicach Bydgoszczy. Nie obyło się bez mandatów [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej drogówki przeprowadzili kolejną akcję pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. – Zwracaliśmy uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – mówią funkcjonariusze.

Mundurowi swoje działania przeprowadzili we wtorek, 5 grudnia. – Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i przypomina: – Piesi i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Zdarza się, że w przypadku zderzenia z pojazdem, piesi giną czy zostają ranni. Można tego uniknąć, jeśli poruszając się po drogach stosować będziemy elementy odblaskowe, szczególnie o tej porze roku.

W ramach działań, policjanci z bydgoskiej drogówki zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też na zachowanie samych pieszych. W ich trakcie ujawnili 91 wykroczeń, jakie popełnili kierujący pojazdami wobec pieszych, a także 2 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami w stosunku do rowerzystów.

Kolejny raz apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze – przypominają funkcjonariusze bydgoskiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
6 miesięcy temu

Gratuluję miejsca.. Faktycznie w tym miejscu pieszych, zwłaszcza o tej porze roku, tyle co na jarmarku bydgoskim. Ściema smerfów aby doić kasę, pewnie na odprawę głównego.