Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna akcja nad Zalewem Koronowskim. Kierowca skutera wodnego dostał mandat

Dodano: 31.07.2020 | 22:05

Na zdjęciu: Policjanci ukarali mandatem kierowcę skutera wodnego.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Bydgoszczy stacjonujący nad Zalewem Koronowskim namierzyli mężczyznę pływającego na skuterze wodnym. Funkcjonariusze przypominają, że na tym akwenie nie można korzystać z tego typu sprzętu. Powodem jest brak wyznaczonego toru dla maszyn.

Bydgoscy policjanci z ogniwa wodnego stacjonujący nad Zalewem Koronowskim od kilku dni otrzymywali informacje o pływających wieczorami skuterach wodnych. Do zdarzeń miało dochodzić w pobliżu mariny, a osoby korzystające ze skuterów wytwarzały duże fale, przez co stwarzały zagrożenie dla innych pływających.

Po kilku dniach działań obserwacyjnych funkcjonariusze zauważyli osoby korzystające ze skuterów. W czwartek po południu zlokalizowali skuter w rejonie jeziora Lipkusz. Na miejscu skontrolowali mężczyznę pływającego skuterem wodnym. Okazało się, że nie posiada dokumentów maszyny ani uprawnień do kierowania nią. Ponadto, nie stosował się do zakazu pływania skuterami w tym miejscu. Został ukarany mandatem karnym.

Policjanci przypominają, że mimo zmiany uchwały i możliwości pływania na Zalewie Koronowskim przez skutery, nie został wyznaczony tor do pływania, a co za tym idzie pływanie skuterami jest nadal zabronione.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
3 lat temu

Nareszcie się zabrali za tych. Jeszcze gdyby zabrali się za tych smrodzących i brudzących grilami.

Robert
Robert
3 lat temu

Grilowanie mi w niczym nie przeszkadza a i uważam ze zakaz powinien tez obowiązywać dla motorówek teraz to już strach wejść do wody samemu a co dopiero z małym dzieckiem jak dzbany pływają 5 m od człowieka i uważacie ze wtedy fale są mniejsze??? To wszystko to jakaś pomyłka