Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicyjna akcja w Bydgoszczy. Rozbito grupę prowadzącą nielegalne gry hazardowe
27.06.2021 | 17:21

Policyjna akcja w Bydgoszczy. Rozbito grupę prowadzącą nielegalne gry hazardowe

Na zdjęciu: Do zatrzymań doszło m.in. w Bydgoszczy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Wspólna akcja policjantów oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Krajowej Administracji Skarbowej, którzy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Łącznie zatrzymano 37 podejrzanych, przeszukano kilkadziesiąt lokalizacji na terenie kraju.

Śledztwo dotyczące działania na terenie Polski zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej nielegalne gry hazardowe prowadzą funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współpracy poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu, zaś śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu. – Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa mogła działać co najmniej od 2018 roku. Badany jest także wątek prania pieniędzy, pochodzących z nielegalnych gier hazardowych, w kwocie przekraczającej 50 mln zł – informuje biuro prasowe CBA.

W trakcie akcji i działań m.in. na terenie województw wielkopolskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego (akcję przeprowadzono przy Jana Pawła II w Bydgoszczy) łącznie zatrzymano 37 osób. Wśród nich znaleźli się pełniący funkcje kierownicze w zorganizowanej grupie przestępczej. Przeszukano także kilkadziesiąt lokalizacji, w tym miejsca zamieszkania i siedziby podmiotów gospodarczych wykorzystywanych w przestępczym procederze. W trakcie przeszukań zabezpieczono sprzęt elektroniczny, dokumentację księgowo-finansową oraz ponad milion złotych w gotówce.

W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz przestępstwa określonego w kodeksie karnym skarbowym. Pięciu podejrzanych, na wniosek prokuratury, zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd. Wobec pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, dozory połączone z zakazami opuszczania kraju, zatrzymaniem paszportu lub zakazem wydania paszportu. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Była to pierwsza realizacja w tym śledztwie, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści