Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicyjna akcja w Śródmieściu i na Kapuściskach. Funkcjonariusze rozliczali kierowców dzięki monitoringowi
23.05.2020 | 12:22

Policyjna akcja w Śródmieściu i na Kapuściskach. Funkcjonariusze rozliczali kierowców dzięki monitoringowi

To kolejna odsłona działań przeciwdziałających łamaniu przepisów ruchu drogowego na ulicach Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Policjanci zachowania kierowców badali dzięki monitoringowi między innymi przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Kombatantów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Cztery osoby zostały ukarane mandatami podczas czwartkowej akcji, której celem było eliminowanie niebezpiecznych zachowań kierowców względem pieszych. Patrole z bydgoskiej drogówki działania prowadziły przy ulicy Ogińskiego, Jagiellońskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Kombatantów.

Po raz kolejny mundurowi w swoich pracach wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Specjalny policyjny samochód namierzał w obiektywie kierowców łamiących przepisy, a oddelegowani do akcji policjanci zatrzymywali ich kilkaset metrów dalej. – Niestety, nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów. Chodzi głównie o nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym – wylicza podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Swoją uwagę policjanci tym razem skupili na przejściach dla pieszych znajdujących się na ulicy Ogińskiego oraz Jagiellońskiej, a także newralgicznym skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Kombatantów, gdzie w przeszłości dochodziło już do niebezpiecznych zdarzeń wskutek nierozważnej jazdy. Cztery osoby, które złamały przepisy ruchu drogowego, zostały ukarane mandatami.

Policjanci od dawna apelują o rozsądek i prawidłowe zachowania na drodze. Omijanie bądź wyprzedzanie innego pojazdu na przejściach dla pieszych jest częstą przyczyną tragedii, także na ulicach Bydgoszczy. – Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu w głównej mierze zależy od nas samych. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do groźnych wypadków – przestrzega podkom. Kowalska.

Mobilne Centrum Monitoringu pomogło w badaniu zachowań kierowców w wielu rejonach miasta. Dzięki temu funkcjonariusze nakładali kary na osoby łamiące przepisy między innymi w rejonie ronda Fordońskiego czy Toruńskiego, ale również na alei Armii Krajowej. Dotyczy to zresztą także pieszych, których oko kamery rejestrowało w miejscach, gdzie często skracali sobie oni drogę, ignorując wyznaczone przejścia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści