[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Za szybko w obszarze zabudowanym. Kierowca sportowego auta stracił prawo jazdy

Dodano: 26.04.2022 | 06:00

Na zdjęciu: Kierowca sportowego auta znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym.

Fot. KPP Tuchola

Na najbliższe trzy miesiące stracił prawo jazdy kierowca , który w obszarze zabudowanym niedaleko Tucholi znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. – Przy tak rażących naruszeniach przepisów, nie ma taryfy ulgowej – mówią mundurowi.

Sportowe auto, tucholscy policjanci z wydziału ruchu drogowego namierzyli w sobotnie (23 kwietnia) popołudnie w Cekcynku. – W pewnym momencie mundurowi usłyszeli ryk silnika i zauważyli zbliżający się z dużą prędkością sportowy samochód – mówi mł. asp. Łukasz Tomaszewski z tucholskiej policji.

Funkcjonariusze postanowili miernikiem wyposażonym w rejestrację obrazu zmierzyć prędkość, z jaką poruszał się pojazd. – Urządzenie pomiarowe wskazało, że pojazd pędzi 124 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – dodaje Tomaszewski i precyzuje, że kierowca auta został zatrzymany do rutynowej kontroli.

Za popełnione wykroczenie, kierowca auta stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Dodatkowo, 32-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych, a na jego konto wpłynęło także dziesięć punktów karnych.

 

Za szybko w obszarze zabudowanym. Kierowca sportowego auta stracił prawo jazdy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments