Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna kontrola na drogach Bydgoszczy i regionu. Akcja pod hasłem „Telefony”

Dodano: 04.10.2022 | 08:47

Na zdjęciu:

Fot. KPP Inowrocław

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili w miniony piątek (30 września) działania pod kryptonimem „Telefony”. – Miały na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego, nierzadko tragicznego – mówią. 

Funkcjonariusze nie ukrywają, że wielu kierujących nadal popełnia to wykroczenie. – Kierowca, trzymając w ręku komórkę, pisząc SMS, czy odbierając e-maile może nie zauważyć prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie – mówią policjanci.

Mundurowi swoje działania przeprowadzili w piątek na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. – Szczególną uwagę zwracaliśmy na kierujących korzystających podczas jazdy w niedozwolony sposób z telefonu komórkowego – wyjaśnia mł. asp. Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i precyzuje: – Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.

Podczas działań, w całym regionie funkcjonariusze ujawnili blisko 320 wykroczeń, które polegały na korzystaniu przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Jak słyszymy, w trakcie akcji 26 takich wykroczeń ujawniono w powiecie aleksandrowskim, a 20 kierujących ukarano tam mandatami karnymi, zaś w powiecie inowrocławskim stanowiły blisko połowę spośród 70 wykroczeń, jakie w sumie ujawniono. – Za telefony, patrole pouczyły 19 osób, ukarali mandatami w wysokości 500 zł i 12 punktami karnymi 12 osób, i skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu – przekazuje naczelnik drogówki w inowrocławskiej komendzie podinsp. Sebastian Górski.

Policjanci przypominają, że po zmianach w taryfikatorze takie nieprawidłowe zachowanie skutkuje 500-złotowym mandatem i 12 punktami karnymi.

0 0 votes
Article Rating
Policyjna kontrola na drogach Bydgoszczy i regionu. Akcja pod hasłem "Telefony"
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments