Bydgoszcz
6C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 7 • L 6
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicyjna akcja na Glinkach. Zabezpieczono duże ilości papierosów
policja_zabezpieczone papierosy_KWP Bydgoszcz
23.12.2020 | 22:12

Policyjna akcja na Glinkach. Zabezpieczono duże ilości papierosów

Starty Skarbu Państwa z tytułu działalności mężczyzny mogły przekroczyć 350 tysięcy złotych - słyszymy od bydgoskich policjantów.

Na zdjęciu: Kryminalni zabezpieczyli w sumie ponad 300 tysięcy sztuk papierosów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Ponad 300 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci podczas akcji na Glinkach. Do sprawy zatrzymany został 59-latek. – Za swój czyn odpowie z kodeksu karnego skarbowego – słyszymy w komendzie.

Akcję przeprowadzili w minioną niedzielę (20 grudnia) funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bydgoskiej komendy. – Ustalili, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczny wypadek w Bydgoszczy. Kobieta zginęła w zderzeniu auta osobowego z ciężarówką


Policjanci zatrzymali 59-latka do rutynowej kontroli na terenie osiedla Glinki. – Wewnątrz auta funkcjonariusze ujawnili kartony z papierosami – dodaje podkom. Kowalska. Ale policyjna kontrola okazała się dopiero początkiem problemów mężczyzny. – Z ustaleń policjantów wynikało również, że mężczyzna ma drugie auto dostawcze oraz wynajmuje pomieszczenie na wspomnianym osiedlu, gdzie również ma „lewe” papierosy – słyszymy.

Jak się dowiadujemy, funkcjonariusze w sumie w pojazdach oraz wynajmowanym pomieszczeniu zabezpieczyli ponad 300 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. – 59-latek swoim działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę niemal 350 tysięcy złotych – słyszymy w komendzie. Mężczyźnie już postawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści