Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Policyjne działania na DK10. Nie obyło się bez mandatów

Dodano: 11.07.2022 | 12:01

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się przez DK10.

Fot. KPP Nakło nad Notecią

Policyjna akcja na krajowej „10”. Zarówno na trasie Bydgoszcz – Toruń, jak i na odcinkach DK10 w Nakle i okolicach Lipna, funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący przekraczają dozwoloną prędkość, ale nie tylko.

O tym, że DK10 nie ma najlepszej chluby, nie trzeba nikomu mówić. Wystarczy wspomnieć, że w minioną sobotę na 303 km trasy Bydgoszcz – Toruń w miejscowości Cierpiszewo dachowało auto osobowe, a dwie osoby podróżujące samochodem zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci w miniony piątek (8 lipca) przeprowadzili działania pod kryptonimem „kaskadowy pomiar prędkości”.  – Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi – tłumaczą mundurowi.

Akcja prowadzona była pod nadzorem funkcjonariuszy z Bydgoszczy i Torunia, ale także Nakła nad Notecią i Lipna. – Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości – mówi mł. asp. Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje: – Oprócz kontroli prędkości, zwracaliśmy szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań, łącznie skontrolowano 155 pojazdów, z czego policjanci ujawnili blisko sto naruszeń prędkości. – Podczas działań wykorzystywano dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator – podkreśla Bubień.

Kierowcy za przekroczenie prędkości byli karani mandatami lub pouczeniami.

0 0 votes
Article Rating
Policyjne działania na DK10. Nie obyło się bez mandatów
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments