Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjni „łowcy głów” z Bydgoszczy w akcji. Kolejne dwie skuteczne realizacje [WIDEO]

Dodano: 07.12.2023 | 23:02

Na zdjęciu:

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejne dwie skuteczne realizacje mają na swoim koncie policjanci z najmłodszego wydziału w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Tym razem w ręce kryminalnych z wydziału poszukiwań celowych i identyfikacji osób KWP wpadło dwóch mężczyzn, którzy uchylali się od odbycia kary pozbawienia wolności. – Jeden z zatrzymanych był poszukiwany od roku, a drugi unikał kary od kilku lat – zdradzają.

Pierwszym z zatrzymanych jest 50-letni grudziądzanin, którego policyjni „łowcy głów” zatrzymali w Świnoujściu w czwartek, 30 listopada. – Za mężczyzną wydane zostały cztery listy gończe, odpowiednio przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze, a także prokuratury: krajową w Łodzi i okręgową w Bydgoszczy – mówi Kamila Ogonowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że mężczyzna uchylał się od odbycia kary sześciu lat pozbawienia wolności (kara orzeczona w listopadzie 2015 r.), za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która napadała i kradła samochody ciężarowe.

50-latka ujęto, a zasądzoną przez sąd karę odbywa w zakładzie karnym. Jego los pod koniec listopada podzielił także kolejny grudziądzanin. Tym razem, funkcjonariusze najmłodszego wydziału w strukturach KWP na realizację udali się w okolice Torunia, bo to tam w jednym z hoteli koło miasta zatrzymali mężczyznę, który z kolei miał do odbycia karę roku pozbawienia wolności za oszustwo. – Mężczyzna nie stawił się do zakładu karnego i zlekceważył postanowienie – opisuje Ogonowska, precyzując, że za 38-latkiem w połowie marca wystawiony został list gończy przez sąd w Grudziądzu.

On także po wykonaniu wszystkich czynności z kryminalnymi, został przewieziony do zakładu karnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Normalny
Normalny
2 miesięcy temu

widzac dzinsowe portki bandyty, smiem sadzic, ze zesral sie ze strachu, ot taka moja mala obserwacja