[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjny dron ponownie wzbił się w powietrze. Tym razem latał nad Fordońską [WIDEO]

Dodano: 16.08.2022 | 13:21

Na zdjęciu: Policyjny dron ponownie wzbił się nad Fordońską w rejonie skrzyżowania z Brzechwy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Przejścia dla pieszych przez ulicę Fordońską, na wysokości skrzyżowania z Brzechwy ponownie znalazły się pod okiem policyjnego drona. Efektem obserwacji były mandaty dla kilku kierowców.

Piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. – Zapewnienie im bezpieczeństwa należy do priorytetów bydgoskich policjantów. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności podczas jazdy w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, jak pokazuje poniższy film, w dalszym ciągu kierowcy nie jadą zgodnie z przepisami w rejonie przejść dla pieszych – przyznaje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego bydgoskiej policji.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę to m.in. omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, prędkość czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

Podczas działań, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. Ośmiu z nich ukarali mandatem karnym, wobec jednego kierowcy sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Natomiast w trzech przypadkach zastosowali pouczenia.

Oczywiście tego typu działania będą kontynuowane, a kierowcy popełniający wykroczenia drogowe muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaaaaa
Kaaaaa
5 miesięcy temu

wyłudzanie mandatów. za robotę się zabierzcie. może za tych z wiejskiej. z kilometra widać, że nie ma nikogo przy przejściu to się na centymetry łapie bo pieniądz nie śmierdzi. a tam gdzie są wypadki np. S10 to nie ma nikogo.

obywatel kraju IV świata
obywatel kraju IV świata
5 miesięcy temu

Pieszych jak widać okrągłe zero, to się nazywa słuszna akcja policji.
Za taką postawę od wojewody należą się jeszcze sowite nagrody.
I ch*j że dookoła nieprzestrzegana jest dozwolona prędkość, tonaż samochodów na ulicach lokalnych, czy Gąsiorek nielegalnie wydobywa tysiące ton żwiru przy pętli Nad Wisłą powodując realne zagrożenie powodziowe dziesiątków tysięcy ludzi w Fordonie. PiSiorów to nie interesuje.

Kajetan
Kajetan
5 miesięcy temu

To już jest perfidna nadinterpretacja przepisów, w sytuacji gdy z obu pasów z daleka widać, że nie ma wokół przejść dla pieszych żadnych osób, to nie stanowi to żadnego zagrożenia jeśli auto z lewej czy z prawej strony porusza się nieco szybciej po swoim pasie, co innego, gdyby jeden z pojazdów zatrzymał się przed przejściem ale tutaj ewidentnie wszystkie są w ruchu i wejście pieszego na przejście byłoby wtargnięciem. Ponadto przejście dla pieszych nie jest tunelem bezpieczeństwa, a jedynie miejscem wyznaczonym do warunkowego przekroczenia jezdni, po której poruszają się swoim torem pojazdy. To nie pojazdy przecinają przejścia dla pieszych tylko… Czytaj więcej »