Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjny pościg od kulis. Zobacz, jak złapano przestępcę [WIDEO]

Dodano: 12.11.2023 | 20:10

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę.

Fot. KMP Toruń

28-letni mieszkaniec Torunia próbował uciec policjantom. Pościg ulicami miasta został nagrany przez policyjną kamerę.

We wtorek, 7 listopada funkcjonariusze komisariatu z toruńskiego Śródmieścia patrolowali ulice osiedla Bydgoskie Przedmieście. W pewnym momencie zauważyli kierowcę opla, który według ich wiedzy nie miał prawa jazdy. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania, jednak mężczyzna w reakcji na sygnały gwałtowanie przyspieszył i zaczął uciekać.

– Policjanci ruszyli za nim. W trakcie pościgu, po przejechaniu kilku ulic, kierowca zorientował się, że nie ma szans na ucieczkę i wyskoczył z toczącego się pojazdu, który uderzył przydrożne drzewo – relacjonuje asp. Dominika Bocian, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu

Po krótkim biegu policjant obezwładnił uciekiniera i zatrzymał go. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec Torunia. Rzeczywiście nie posiadał uprawnień do kierowania i dodatkowo przyznał, że wcześniej zażywał narkotyki.

– W oplu znajdowało się dwóch pasażerów, którzy nie ucierpieli w wyniku spowodowanej przez zatrzymanego kolizji. Policjanci wystawili 28-latkowi mandaty na kwotę 5 600 zł za niewykonywanie poleceń, jazdę pod prąd i używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym – mówi asp. Bocian.

Po nocy spędzonej w celi mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu pięć lat pozbawienia wolności. Wyniki badań jego krwi pokażą, czy odpowie także za kierowanie pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze przygotowali również materiał do sądu w związku ze spowodowaniem przez niego kolizji drogowej i jazdę samochodem z zatrzymanym elektronicznie dowodem rejestracyjnym.

Interwencja została zarejestrowana przez kamerę policji:

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments