Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjny pościg w regionie. Uciekał pijany kierowca tico z kobietą w ciąży i 6-letnim dzieckiem [WIDEO]

Dodano: 14.11.2019 | 21:10

Niewykluczone, że zostanie złożony do sądu wniosek o areszt dla zatrzymanego - informują policjanci.

Na zdjęciu: Porzucone daewoo tico zostało odnalezione w lesie, zaś jego 34-letni kierowca zatrzymany po pościgu.

Fot. KPP Brodnica / kadr z nagrania

Był pijany, uciekał przed policją, a przy tym łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego. W rękach kryminalnych jest 34-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Niewykluczone, że trafi on do aresztu tymczasowego.

Do tego zdarzenia doszło w miniony wtorek (12 listopada), tuż przed godziną 13:00. – Patrol ruchu drogowego, pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem przy ul. Targowej zauważył daewoo tico, którego kierowca był znany policjantom – mówi asp. sztab. Agnieszka Łukaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Jak precyzuje, mężczyzna miał już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a wcześniej policjanci zatrzymywali go, jak prowadził auta będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze i tym razem postanowili go zatrzymać, ale 34-latek nie zareagował.

Kierowca daewoo podczas pościgu łamał przepisy i zajeżdżał drogę ścigającemu go radiowozowi. – Nie stosował się do znaków drogowych, przekraczał dozwoloną prędkość, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu i pasażerów, których wiózł – wylicza asp. sztab. Łukaszewska. Sytuacja zrobiła się na tyle groźna, że policjanci wezwali dodatkowe patrole. 34-latek uciekał autem w sumie kilkanaście kilometrów: drogami gminnymi, polami, lasami i przecinał DK15. Następnie porzucił pojazd w lesie, a w nim była podróżująca z nim kobieta, która była w zaawansowanej ciąży i 6-letnie dziecko.

Mężczyzna podjął jeszcze pieszą ucieczkę, ale 34-latka zatrzymano po krótkim pościgu. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu brodnickiego miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. – Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów – precyzuje rzecznik prasowa brodnickiej policji i nie wyklucza tego, że katalog zarzutów wobec zatrzymanego może się rozszerzyć. Śledczy zapowiedzieli jednocześnie złożenie wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu dla mężczyzny.

0 0 votes
Article Rating
Policyjny pościg w regionie. Uciekał pijany kierowca tico z kobietą w ciąży i 6-letnim dzieckiem [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments