[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjny pościg za kierowcą suzuki. Skończył się uderzeniem w drzewo i ucieczką na pieszo [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.01.2023 | 06:00

Na zdjęciu: Kierujący suzuki na leśnej drodze uderzył autem w drzewo, a potem uciekał przed policjantami jeszcze na pieszo.

Fot. KPP Świecie

To kolejny w ostatnim czasie pościg na drogach Kujaw i Pomorza. Także i tym razem kierowcę, który uciekał przed policjantami złapano. 

Tym razem miejscem pościgu za kierowcą, który nie zamierzał zatrzymać się do rutynowej policyjnej kontroli było Świecie. To tam na ul. Wojska Polskiego funkcjonariusze pionu ruchu drogowego zamierzali skontrolować kierowcę jadącego suzuki grand vitarą. – Mężczyzna był nam już znany – nie ukrywają mundurowi ze świeckiej komendy, którzy jednocześnie mieli podejrzenia – okazało się, że były one słuszne – iż 24-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna nie zamierzał zatrzymać się do policyjnej kontroli. Pomimo wydawanych sygnałów tak świetlnych, jak i dźwiękowych, kierujący suzuki w żaden sposób na nie nie reagował. – Gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać, mundurowi ruszyli w pościg – relacjonują dalej policjanci z komendy w Świeciu. Jak opisują, pościg prowadzony był m.in. drogą serwisową w kierunku Morska, a następnie w stronę Jeżewa i to tam w pewnym momencie, kierowca samochodu zjechał w drogę leśną, gdzie uderzył w drzewo, ale kontynuował swoją ucieczkę… pieszo.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pościg na Kamiennej w Bydgoszczy. Zakończył się zderzeniem i zatrzymaniem 38-latka z pięcioma kilogramami narkotyków!


Ta ucieczka nie trwała jednak długo, bo po krótkim pościgu funkcjonariuszom udało się złapać 24-latka. Jak się okazało, w suzuki znajdował się także 34-letni pasażer. Obaj po uderzeniu samochodu w drzewo nie doznali poważniejszych obrażeń.

Wiadomo także, że kierowca auta, który uciekał przed mundurowymi odpowie za szereg popełnionych przewinień, m.in. za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu, niezatrzymania się do kontroli drogowej. Wstępne badanie wykazało również, że prowadził on pojazd pod wpływem środków odurzających. – Jeśli badanie potwierdzi zawartość środków odurzających we krwi, odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem. Będzie się tłumaczył również za kolizję, którą spowodował podczas ucieczki – słyszymy w świeckiej komendzie.

Przestępstwo kierowania pojazdami mechanicznymi wbrew orzeczonemu zakazowi zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Tej samej karze podlega osoba, która pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzyma się do kontroli drogowej. Za kierowanie pojazdem pod wpływem działania środków odurzających grozi natomiast do 2 lat więzienia.

Policyjny pościg za kierowcą suzuki. Skończył się uderzeniem w drzewo i ucieczką na pieszo [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments