Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicyjny pościg za pijanym kierowcą. Przewoził niemowlę!
20.08.2018 | 10:46

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Przewoził niemowlę!

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Policjanci ujęli mężczyznę po krótkim pościgu.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Dramatyczne sceny rozegrały się w piątkowe popołudnie na ulicach Pakości.

Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego oplem corsą. – Mężczyzna pozornie zwolnił, ale po chwili przyspieszył i zaczął uciekać przed policją – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Inowrocławiu. 28-latek zachowywał się na tyle nieracjonalnie, że co rusz łamał przepisy ruchu drogowego i zajeżdżał drogę radiowozowi.

Po kilkunastu minutach, mężczyzna został zatrzymany. – W aucie przewoził dwie osoby: kobietę i siedmiomiesięczne niemowlę – dodaje asp. sztab. Drobniecka. To nie koniec problemów mieszkańca Torunia, bo jak się okazało po badaniu alkomatem, w chwili zdarzenia miał on we krwi 1,8 promila alkoholu, a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Torunianinowi postawiono zarzuty. – Odpowie za niewykonanie polecania policjantów do zatrzymania się celem kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niestosowanie się do znaków drogowych i prowadzenia pojazdu bez uprawnień – wylicza rzecznik prasowa inowrocławskiej policji. Za te czyny 28-latkowi grozi kara do pięciu lat więzienia i grzywna.


Powiązane treści