Bydgoszcz
15C
Mżawka
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 16 • L 14
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
15C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicyjny pościg za pijanym kierowcą. Przewoził niemowlę!
policja_na sygnale_ MR
20.08.2018 | 10:46

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Przewoził niemowlę!

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Policjanci ujęli mężczyznę po krótkim pościgu.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Dramatyczne sceny rozegrały się w piątkowe popołudnie na ulicach Pakości.

Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego oplem corsą. – Mężczyzna pozornie zwolnił, ale po chwili przyspieszył i zaczął uciekać przed policją – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Inowrocławiu. 28-latek zachowywał się na tyle nieracjonalnie, że co rusz łamał przepisy ruchu drogowego i zajeżdżał drogę radiowozowi.

Po kilkunastu minutach, mężczyzna został zatrzymany. – W aucie przewoził dwie osoby: kobietę i siedmiomiesięczne niemowlę – dodaje asp. sztab. Drobniecka. To nie koniec problemów mieszkańca Torunia, bo jak się okazało po badaniu alkomatem, w chwili zdarzenia miał on we krwi 1,8 promila alkoholu, a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Torunianinowi postawiono zarzuty. – Odpowie za niewykonanie polecania policjantów do zatrzymania się celem kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niestosowanie się do znaków drogowych i prowadzenia pojazdu bez uprawnień – wylicza rzecznik prasowa inowrocławskiej policji. Za te czyny 28-latkowi grozi kara do pięciu lat więzienia i grzywna.


Powiązane treści