Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 10km/h NW
H 2 • L 0
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPolishopa 2019. Szósta edycja konferencji trwa w bydgoskiej Operze Nova [ZDJĘCIA]
05.06.2019 | 13:53

Polishopa 2019. Szósta edycja konferencji trwa w bydgoskiej Operze Nova [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W poniedziałek i wtorek odbyły się wystąpienia przedstawicieli różnych firm.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dwa dni prelekcji przedstawicieli firm z różnych branż oraz dwa dni zajęć warsztatowych – tak w skrócie przebiega szósta edycja konferencji Polishopa 2019, która trwa w bydgoskiej Operze Nova.

– To jest konferencja, która przede wszystkim traktuje w swojej tematyce myślenie projektowe i strategię oraz innowację – mówi Radosław Ratajczak, CEO Shopa, jeden z organizatorów konferencji. Wśród jej uczestników są osoby nie tylko z terenu Polski i naszego regionu, ale też z Europy i świata. – Tak samo jest ze strony prelegentów, w tym roku byli u nas prelegenci z USA – podkreśla.

Podczas dwóch pierwszych dni odbyła się część konferencyjna. Na sali manru bydgoskiej Opery Nova wystąpili prelegenci z różnych firm. Wśród nich byli przedstawiciele między innymi firmy windykacyjnej Kruk czy mBanku i banku Santander. – Przede wszystkim najważniejszy na początku jest dobrze zaprojektowany produkt i jego użytkownik – dodaje Ratajczak. Prelegenci wyjaśniali bardzo konkretne przykłady projektów, które udało im się zrealizować i od czego zaczynali. Dwa kolejne dni: środa i czwartek były tak zwanymi Challenge Days, polegającymi na warsztatach dla osób chcących jak najlepiej poznać design thinking w praktyce.

Tegoroczna konferencja jest szóstą, jaka odbywa się w Bydgoszczy. Jakie plany organizatorzy mają na następne edycje tej konferencji? – Zamykamy tę konferencję, ale mamy jeszcze kilka tygodni czasu na złożenie różnych raportów do naszych partnerów czy do agencji, sponsorów, podsumowanie wszystkich akcji i to, co się udało, a co nie. Mamy plany rozwojowe, chcemy żeby miała ona jak największy prestiż – nie ukrywa Ratajczak i dodaje, że Polishopa już znalazła się w gronie 25 najważniejszych światowych konferencji o tematyce design thinking. W Polsce jest to jedyna i największa tego typu konferencja.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści