Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
1C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacja1500 złotych na start. Politechnika Bydgoska nagrodziła najlepszych studentów pierwszego roku
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz
25.11.2021 | 09:47

1500 złotych na start. Politechnika Bydgoska nagrodziła najlepszych studentów pierwszego roku

Na zdjęciu: W poniedziałek, 22 listopada 2021 roku wręczono listy gratulacyjne 27 studentom. W ramach „Pakietu na start” każdy z nich otrzyma świadczenie w wysokości 1500 złotych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Politechnika Bydgoska nagrodziła najlepszych maturzystów przyjętych na studia w roku akademickim 2021/2022. W ramach programu „Pakiet na start” studenci otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 1500 złotych.

Jak informuje uczelnia, o przyznanie pakietu ubiegać się mogli laureaci lub finaliści olimpiad stopnia centralnego oraz osoby, które uzyskały najwyższa liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na danym kierunku studiów. Władze Politechniki Bydgoskiej zapowiadały uruchomienie tego typu świadczenia jeszcze przed rozpoczęciem rekrutacji na studia.

– Pierwsi studenci Politechniki Bydgoskiej uzyskają pierwszy pakiet projakościowy dla „pierwszaków”. Będzie on obejmował trzy obszary działania: pomoc uczelni w doposażeniu w sprzęt komputerowy, dla najlepszych przyszłych studentów – zniżki na korzystanie z domu studenta, a dla olimpijczyków i najlepszych studentów – specjalne stypendia projakościowe wyjaśniał w czerwcu rektor PBŚ prof. Marek Adamski.

W poniedziałek, 22 listopada 2021 roku wręczono listy gratulacyjne 27 studentom. W ramach „Pakietu na start” każdy z nich otrzyma świadczenie w wysokości 1500 złotych. – Nasi prymusi z pierwszego roku studiów mogą przeznaczyć środki na zakupu sprzętu i oprogramowania komputerowego, sfinansowanie kursów językowych, szkoleń czy zakwaterowanie w domach studenckich – mówi dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści