Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Politechnika Bydgoska organizuje konferencję o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Dodano: 08.02.2024 | 11:48

Na zdjęciu: Konferencja odbędzie się na Politechnice Bydgoskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Na Politechnice Bydgoskiej trwa II edycja konferencji pod nazwą Politechnika Dialogu – porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Wydarzenie to ma na celu uświadamianie o tym, jak istotne jest zdrowie psychiczne. 

Politechnika Dialogu skierowana jest w głównej mierze do środowisk nauczycielskich z regionu kujawsko-pomorskiego. Konferencja odbywa się dzisiaj (8 lutego), w kampusie Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.  Są na niej poruszane tematy związane z psychiatrią i psychologią dzieci oraz młodzieży.

W programie Politechniki Dialogu znalazła się sesja plenarna, wystawa firm wspierających szkoły (ekspozycja Novum at Schola) oraz strefa nawiązywania współprac z uczelnią. Zaplanowane zostały również dedykowane zajęcia warsztatowe, spotkania z władzami uczelni oraz przestrzeń medialną.

Politechnika Bydgoska organizując to wydarzenie przede wszystkim chce podkreślić otwartość uczelni na pogłębioną kooperację ze szkołami ponadpodstawowymi w ramach Branżowych Centrum Umiejętności, inicjatywy klas politechnicznych ,,Politechnika z Klasą” oraz wielu innych działań wspierających kształcenie młodzieży i młodych dorosłych.

Patronatem honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i JM Rektor PBŚ. Patronem medialnym jest APRA Sp. z o.o. Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli zaprezentują firmy: AKTIN sp. z o.o., EDUCARIUM, Moje BAMBINO, MERGUS i KmK Technika Biurowa. Sponsorami są VETLINES sp. z o.o., Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Pruszczu i REMONDIS Bydgoszcz S.A.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments