Bydgoszcz
27C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 28 • L 24
24C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPolitycy komentują decyzję prezydenta Brejzy
Paweł Skutecki
04.01.2016 | 22:53

Politycy komentują decyzję prezydenta Brejzy

Inowrocław nie chce tworzyć metropolii z Bydgoszczą. W samej stolicy województwa zdania zdają się być podzielone.

Na zdjęciu: Poseł opowiada się za powołaniem metropolii z Inowrocławiem.

Fot. Sebastian Torzewski

Zdaniem posła Pawła Skuteckiego Ryszard Brejza negując metropolię z Bydgoszczą, kieruje się prywatnymi pobudkami. Z kolei pełnomocnik prezydenta Rafała Bruskiego ds. utworzenia metropolii – Łukasz Krupa – podkreśla, iż priorytetem jest tworzenie obszaru metropolitalnego w oparciu o najbliższe otoczenie Bydgoszczy.

Osobisty konflikt?

– Moim zdaniem Metropolia Bydgoska w idealny sposób układa się z Inowrocławiem. Mamy wspólną tożsamość, faktyczne wiele nas łączy. Codzienny ruch między Bydgoszczą, a Inowrocławiem jest większy niż między Bydgoszczą i Toruniem. Jedyny problem to jakieś personalne, osobiste problemy między dwoma prezydentami, zresztą partyjnymi kolegami – mówi Paweł Skutecki, poseł Kukiz’15.

Priorytet to sąsiedzi

– Na pierwszym etapie prac, zgodnie z ustawową definicją obszaru metropolitalnego, zamierzamy wnioskować o utworzenie związku metropolitalnego w oparciu o gminy będące w bezpośrednim obszarze miejskiego obszaru funkcjonalnego miasta Bydgoszcz oraz o gminy, które w naturalny sposób ciążą do Bydgoszczy i z którymi mamy najwięcej powiązań funkcjonalnych, gospodarczych i społecznych. Z czasem, w miarę ewoluowania procesów urbanistycznych lub powiązań funkcjonalnych będziemy otwarci na poszerzanie granic związku metropolitalnego o kolejne miasta i gminy regionu – komentuje Łukasz Krupa z bydgoskiego ratusza.

Więcej na temat tej sprawy pisaliśmy TUTAJ.


Powiązane treści