Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaPolityk z Inowrocławia pomaga Jakiemu w kampanii na prezydenta Warszawy
Patryk Jaki
06.05.2018 | 12:43

Polityk z Inowrocławia pomaga Jakiemu w kampanii na prezydenta Warszawy

"To nic nadzwyczajnego, że już teraz pomagam wiceministrowi" - mówi.

Na zdjęciu: Patryk Jaki - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy.

Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons

Kampania prezydencka w Warszawie nabrała tempa. Rywalizacja Patryka Jakiego z Rafałem Trzaskowskim elektryzuje nie tylko mieszkańców stolicy. Kandydata Prawa i Sprawiedliwości wspiera polityk z Inowrocławia – Maciej Szota. Portal Wirtualna Polska opisał kulisy zaangażowania się Szoty w walkę o prezydenturę w Warszawie.

Maciej Szota urodził się w 1987 roku. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie jest członkiem Solidarnej Polski, w której pełni funkcję sekretarza wojewódzkiego. Wcześniej Szota był aktywnym samorządowcem – był wiceprzewodniczącym Rady Miasta Inowrocławia.

W 2015 roku Szota ubiegał się o mandat poselski z list Zjednoczonej Prawicy. Nie udało mu się jednak dostać do Sejmu, ale kilka miesięcy po wyborach został zastępcą dyrektora Departamentu Badań i Rozwoju w państwowej spółce PGNiG. Równocześnie prowadził własny biznes w Inowrocławiu – do niego należą dwa punkty gastronomiczne w Galerii Solnej.

szota

O inowrocławianinie zaczęło być głośno w związku z rozpoczęciem kampanii prezydenckiej w Warszawie. Szota regularnie pojawia się na konferencjach i spotkaniach z mieszkańcami, organizowanych przez kandydata Prawa i Sprawiedliwości Patryka Jakiego.

W rozmowie z redaktorem Sylwestrem Ruszkiewiczem z „Wirtualnej Polski” Szota zaznacza, że pomaga Jakiemu w kampanii, ponieważ zna go od lat. – Na razie zaangażowałem się towarzysko. Kiedy będę mógł, będę się pojawiał i go wspierał. Znamy się od lat, uważam, że jako prezydent Warszawy będzie skuteczny. To nic nadzwyczajnego, że już teraz pomagam wiceministrowi, wystarczy prześledzić moje poglądy polityczne. Są zbieżne z poglądami Patryka Jakiego – mówi WP polityk.

Na łamach Wirtualnej Polski Szota poinformował też, że pod koniec kwietnia zrezygnował z funkcji zastępcy dyrektora w PGNiG.


Powiązane treści