Bydgoszcz
1C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 2 • L 0
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportPolonez Cup, czyli… siatkówka na plaży
31.07.2017 | 12:39

Polonez Cup, czyli… siatkówka na plaży

Plaża w Pieczyskach żyła siatkówką...

Na zdjęciu: Jeden z turniejowych meczów.

Fot. Nadesłane.

W sobotę (29 czerwca) plaża w Pieczyskach żyła siatkówką plażową dzięki turniejowi POLONEZ CUP 2017. W turnieju uczestniczyło 14 par męskich z Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Sępólna Krajeńskiego oraz z Malborka.


Klub Sportowy Spartakus razem z MGOSiR Koronowo, przy wsparciu Gminy Koronowo już po raz 9 byli organizatorami tego turnieju, którego sponsor tytularny – Ośrodek Wypoczynkowy „Polonez” ufundował nie tylko puchary dla zwycięzców, ale także ciepły posiłek.

Panowie walczyli systemem brazylijskim (czyli do dwóch przegranych meczy). Do ćwierćfinałów mecze rozgrywane były po jednym secie do 21 pkt., później walka toczyła się już do dwóch wygranych setów.

Dużym sukcesem dla miejscowego Spartakusa było dojście aż dwóch par klubu do ćwierćfinałów. Ostatecznie oba teamy gospodarzy (Bylicki/Gaura oraz Lasota/Gliszczyński) zajęły 5 lokatę w turnieju.

W walce o miejsce 3 para Walczak/Mikołajski z powodu kontuzji jednego z zawodników musieli wypożyczyć koronowskiego kolegę – Adriana Bylickiego, aby stawić czoło zespołowi z Malborka Zemło/Szymula. Bardziej wytrzymali okazali się młodsi koledzy z Malborka, który wygrali ostatecznie 2:0 (21:18; 21;13).

W meczu o pierwsze miejsce spotkali się zeszłoroczni zwycięzcy para Nadrakowski/Bednarski z parą Rudnik/Suchomski. Mecz był na wysokim poziomie i z przyjemnością oglądało się nie jedną akcję, w której obie pary wykazywały się pełnym zaangażowaniem i wysokimi umiejętnościami siatkarskimi. Ostatecznie lepsi okazali się Konrad Rudnik i Szymon Suchomski z Sępólna Krajeńskiego, którzy wygrali 2:0 (21:18; 21:15). Liczymy na to, że para Bartosz Nadrakowski i Krystian Bednarski – stali już bywalcy naszego turnieju, wrócą do nas za rok aby odegrać się na kolegach.

MVP turnieju został wybrany Konrad Rudnik z Sępólna Krajeńskiego

Za miejsca na podium zawodnicy otrzymali jak zawsze nagrody rzeczowe od dyrektora MGOSiR Koronowo oraz po raz pierwszy nagrody finansowe odpowiednio: I miejsce – 450 zł, II miejsce – 250 zł, III miejsce – 100 zł .


Podobne wpisy

Powiązane treści