Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia potrzebuje nowych band dmuchanych. Ratusz rozpisał przetarg na ich zakup [WIDEO]
17.01.2019 | 10:22

Polonia potrzebuje nowych band dmuchanych. Ratusz rozpisał przetarg na ich zakup [WIDEO]

Szymon Fiałkowski, Stanisław Gazda | redakcja@metropoliabydgoska.pl

Żużlowa Polonia niebawem zyska nowe bandy pneumatyczne. W ich zakupie pomoże ratusz, który w tygodniu rozpisał przetarg.

Klub musi zakupić nowe bandy pneumatyczne, bowiem z końcem ubiegłego roku wygasła ich homologacja. Z tego też powodu Polonia otrzymała tzw. warunkową licencję na starty w sezonie 2019 rozgrywek Polskiej Ligi Żużlowej (2 ligi), której sezon rozpoczyna się pod koniec marca, a – jak udało nam się nieoficjalnie ustalić – terminarz ma być znany jeszcze w tym miesiącu.


SPRAWDŹ: Wszystkie informacje o remoncie stadionu Polonii Bydgoszcz


Kilka tygodni temu o pomoc do miasta w sprawie zakupu nowych band zwrócił się prezes i właściciel żużlowego klubu Jerzy Kanclerz. Jak nam tłumaczy, koszt tej inwestycji to ok. 200 tysięcy złotych, a zakupić trzeba 49 nowych elementów band i 6 tzw. dmuchawców. Na Jezuickiej już podjęto decyzję o rozpisaniu przetargu na zakup band. Na oferty od zainteresowanych podmiotów, ratusz czeka do 7 lutego. Przypomnijmy, że dmuchane bandy są obowiązkowe na żużlowych torach od 2006 roku (są montowane na pierwszym i drugim łuku, na początku XXI wieku obowiązywały tylko w turniejach Grand Prix i były nawet zakładane na prostych, ale po skargach żużlowców podjęto decyzję o ich montowaniu jedynie na łukach).


WSZYSTKIE INFORMACJE Z CZARNEGO SPORTU W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


Nie w I lidze
Żużlowa Polonia nie będzie startowała w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej. Klub nie zdecydował się ubiegać o tzw. dziką kartę, po tym jak licencji na starty na zapleczu elity nie otrzymała Stal Rzeszów. Jerzego Kanclerza na taki ruch chciał namówić były prezes Polonii Władysław Gollob, ale nowy szef i właściciel klubu z ul. Sportowej zdecydował, że drużyna walczyć będzie na drugoligowym szczeblu.
Jak się dowiadujemy, w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach zaplecza PGE Ekstraligi startować będzie siedem zespołów.

Przerwa w pracach na Sportowej
Jednocześnie na obiekcie żużlowej Polonii jest przerwa w pracach związanych z remontem i przebudową trybuny B na przeciwległej prostej startowej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku została wyburzona dotychczasowa trybuna (prace wykonała firma Bogmar z Ostromecka), a także parking maszyn i przyległe budynki administracyjne. Ratusz jeszcze pod koniec ubiegłego roku rozpisał przetarg na budowę nowej trybuny, ale póki co trzeba było go aż pięć razy przedłużać, bo żadna z firm nie zdecydowała się złożyć swojej oferty. Kolejny efekt postępowania przetargowego może być znany jeszcze dzisiaj, bo miejscy urzędnicy właśnie do 17 stycznia przedłużyli przetarg.


Powiązane treści