Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 5 • L 2
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia rozczarowana zakończeniem sezonu. Awans przeszedł koło nosa
11.05.2020 | 13:18

Polonia rozczarowana zakończeniem sezonu. Awans przeszedł koło nosa

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii Bydgoszcz nie wywalczyli awansu do IV ligi.

Fot. Szymon Fiałkowski

Sezon w niższych ligach został decyzją władz wojewódzkich związków piłki nożnej zakończony. Jednym z klubów najbardziej żałujących przedwczesnego końca rozgrywek jest bydgoska Polonia.

13 meczów, tylko jedna porażka i cztery punkty przewagi nad zajmującymi trzecie i czwarte miejsce Startem Pruszcz i Wdą Świecie. Na początku listopada zawodnicy Polonii Bydgoszcz mogli spodziewać się, że ukończą rundę jesienną na jednym z dwóch miejsc dających awans do IV ligi. Na koniec jednak niespodziewanie obniżyli loty – przegrali 0:3 w Solcu Kujawskim i zremisowali u siebie z Krajną Sępólno Krajeńskie. Wda i Start zdobyły komplet punktów i o jedno oczko wyprzedziły Polonię, spychając ją na trzecie miejsce w tabeli. W bezpośrednich spotkaniach piłkarze ze Sportowej pokonali rywali zarówno ze Świecia, jak i z Pruszcza.

Po rundzie jesiennej nikt nie mógł spodziewać się, że tabela po pierwszej części zmagań będzie też tabelą na zakończenie rozgrywek. – W moim mniemaniu jest to niesprawiedliwe. Decyzję podjęto zbyt wcześnie i obserwując to co się dzieje, mogliśmy jeszcze liczyć, że sytuacja się unormuje i sezon uda się dograć – mówi prezes KP Polonia Bydgoszcz Marcin Matysiak.

Jego zdaniem decyzja podjęta przez szefów wojewódzkich związków piłki nożnej to dla nich mniejsze zło, bo mało jest klubów niezadowolonych. – Ci którzy awansują mogą się cieszyć, a ci którzy nie spadną, też się cieszą. Sprawiedliwsze byłoby albo dogranie sezonu, albo uznanie spadków, albo też anulowanie rozgrywek – uważa Matysiak. W ten sposób piłkarze Polonii nie będą świętować awansu na stulecie klubu. Gdyby wywalczyli promocję do IV ligi, w przyszłym sezonie czekałyby ich derby z Budowlanym KS, Chemikiem i – co kibiców ciekawiłoby najbardziej – z Zawiszą.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozgrywki zostaną wznowione. W związku z utrzymaniem awansów przy jednoczesnej rezygnacji ze spadków, w przyszłym sezonie ligi będą liczniejsze. W poniedziałek piłkarze Polonii – zarówno seniorzy, jak i grupy młodzieżowe – wznawiają treningi na obiekcie. Od marca zajęcia były prowadzone w formie zdalnej na podstawie wytycznych dla poszczególnych grup wiekowych i indywidualnych rozpisek, gdyż jak tłumaczy Matysiak, w klubie cały czas liczono, że rozgrywki zostaną wznowione.

Jeszcze w piątek ma odbyć się posiedzenie zarządu, na którym działacze mają zastanowić się nad planami na najbliższe miesiące. – Będzie trzeba wykonać jakieś zdecydowanie kroki – zapowiada Matysiak, dodając jednak, że nie zakłada nerwowych ruchów. – Trener Porbes ma obowiązująca umowę, a zawodnicy też deklarują chęć podjęcia walki i udowodnienia na boisku, że zasługują na awans – tłumaczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści