Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 5 • L 2
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia bliżej rozpoczęcia sezonu. Żużlowa I liga ma wystartować w połowie lipca
13.05.2020 | 20:28

Polonia bliżej rozpoczęcia sezonu. Żużlowa I liga ma wystartować w połowie lipca

W środę odbyła się kolejna konferencja prezesów klubów I ligi żużlowej i Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Na zdjęciu: Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz (na zdjęciu Kamil Brzozowski) mają sezon rozpocząć 11 lipca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Za dwa miesiące ma rozpocząć się nowy sezon w żużlowej eWinner I Lidze. Mówił o tym wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Zbigniew Fiałkowski był gościem programu dobry wieczór speedway na antenie Canal+Sport i nSport+. W rozmowie z Marcinem Majewskim przekazał dobre informacje dla kibiców żużla. Jak mówił, obecnie GKSŻ kończy przygotowywać dokumenty, które zostaną przekazane do Ministerstwa Sportu. – Musimy najpierw dokończyć przygotowania wszystkich dokumentów, które w przyszłym tygodniu składamy do ministerstwa, z prośbą o zezwolenie na rozpoczęcie nowego sezonu I ligi żużlowej i nie tylko – powiedział Fiałkowski. Dodał, że zgoda ma obejmować także imprezy towarzyszące, związane z FIM, FIM Europe i pod egidą Polskiego Związku Motorowego. – Oczywiście wszystkie dokumenty już prawie są gotowe, wszystkie zasady sanitarne. W tym dokumencie jasno określamy, że sezon chcemy rozpocząć 11 lipca – zadeklarował.

W środę (13 maja) odbyła się kolejna telekonferencja z udziałem przewodniczących Głównej Komisji Sportu Żużlowego z prezesami ośmiu klubów eWinner I Ligi. Wszyscy zadeklarowali chęć startu w nadchodzącym sezonie, podtrzymał ją również przedstawiciel łotewskiego Lokomotivu Daugavpils. – Tutaj musimy jednak jeszcze trochę poczekać, aż otrzymamy informację w kwestii otwarcia wszystkich granic, abyśmy mogli się przemieszczać z terytorium Polski do Łotwy i odwrotnie – podkreślił Fiałkowski. Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu pojawiał się pomysł, aby Lokomotiv startował nawet na którymś z polskich torów przez cały sezon, ale włodarze klubu z Daugavpils tę opcję kategorycznie wykluczyli. Wiadomo też, że mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Na ten moment przygotowany jest kalendarz rozgrywek z założeniem, że liga wystartuje 11 lipca. Terminarz zmagań będzie znany po otrzymaniu wszystkich zgód. – Te wszystkie kwestie będą zawarte w piśmie do ministerstwa i liczymy, że szybko otrzymamy odpowiedź – mówił wiceprzewodniczący GKSŻ. Kalendarz jest ułożony także pod możliwości rozegrania play-offów. – Jeśli będą znoszone zasady sanitarne i wystąpi ewentualnie możliwość, że pojedziemy z kibicami, to będzie to miało duży wpływ na to, czy fazę play-off zdołamy odjechać – powiedział Zbigniew Fiałkowski. Wiadomo jednak, że kalendarz rozgrywek jest bardzo napięty. Dość powiedzieć że ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego zaplanowano na 10 października.

Mecze rozgrywek I ligi żużlowej będą transmitowane na platformie Canal+. Transmitowane będą dwa mecze każdej kolejki w soboty (piątki i niedziele to transmisje z PGE Ekstraligi), przy czym godziny tych transmisji będą ustalane. Jak mówił Zbigniew Fiałkowski, wstępne godziny telewizyjnych pojedynków to 16:30 i 19:00. Kluby I ligi od 6 do 11 czerwca będą miały czas na podpisanie aneksów finansowych z żużlowcami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści