Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Polonia sprzedana. Ratusz podpisał umowę z Gollobem

Dodano: 30.10.2015 | 12:32
Rafał Bruski

W piątek wczesnym popołudniem miasto podpisało umowę z Władysławem Gollobem.

Na zdjęciu: W piątek Władysław Gollob oficjalnie został właścicielem Polonii.

Fot. Eryk Dominiczak

Jak udało nam się ustalić, w piątek wczesnym popołudniem ratusz miał podpisać z Władysławem Gollobem umowę o sprzedaży pakietu udziałów w ŻKS Polonia Bydgoszcz.

Podpisanie umowy to oficjalne zakończenie procesu sprzedaży Polonii. Gollob zakupił klub za 1229 złotych, czyli jeden grosz za każdą akcję, ale zobowiązał się za to przejąć dług w wysokości czterech milionów złotych.

W środę radni zaakceptowali plan finansowania klubu w najbliższych latach. Jeszcze tej jesieni miasto przekaże 500 tysięcy złotych, a do 2019 roku kolejnych osiem milionów – 3 mln w 2016 roku, 2 mln w 2017 i po 1,5 miliona w 2018 i 2019. Dotacje zostaną wstrzymane, jeśli Gollob nie będzie spłacał zadłużenia lub wycofa klub z rozgrywek. Dodatkowo, miasto sfinansuje zakup nowej bandy za 135 tysięcy złotych, o co już wcześniej prosił BTŻ. Środki na tę inwestycję będą pochodzić z 200 tysięcy przeznaczonych na przebudowę stadionu przy ul. Sportowej.

Pierwszym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z Polonią jest Marcin Jędrzejewski. W piątek żużlowiec podpisał dwuletnią umowę – poinformował Express Bydgoski.

Sebastian Torzewski