Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Polonia w Ekstralidze już w 2024 roku? Tak, ale w tej drugiej

Dodano: 21.11.2023 | 13:32

Na zdjęciu: Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz pojadą w przyszłym sezonie w Speedway 2. Ekstralidze.

Fot. Szymon Fiałkowski

Speedway Ekstraliga będzie od nowego sezonu zarządzać drugim poziomem rozgrywkowym w Polsce. W związku z tym zaprezentowano nowe nazewnictwo oraz koncepcję wizualną rozgrywek I ligi.

Speedway 2. Ekstraliga – pod taką nazwą mają w przyszłym sezonie odbywać się rozgrywki, w których wystartuje Abramczyk Polonia Bydgoszcz. To efekt unifikacji nazewnictwa z najlepszą żużlową ligą świata.

Zmiana jest co prawda kosmetyczna, ale wywołała dość dużo emocji. Internauci z wielu polskich miast, na przykład z Bydgoszczy czy Rybnika żartują, że ich prezesi jednak dotrzymali słowa i wprowadzili kluby do Ekstraligi.

Przypomnijmy, że dotychczas rozgrywkami zarządzała GKSŻ. Od nowego sezonu te obowiązki przejmie spółka Ekstraliga S.A. Tym samym drugi poziom rozgrywkowy stał się ligą zawodową.

Oprócz Abramczyk Polonii Bydgoszcz w sezonie 2024 w rozgrywkach wystąpią następujące drużyny: Cellfast Wilki Krosno, Arged Malesa Ostrów Wlkp. INNPRO ROW Rybnik, H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Texom Stal Rzeszów oraz InvestHousePlus PSŻ Poznań, który utrzymał się w lidze z powodu wycofania Trans MF Landshut Devils. Niemcy nie mogli spełnić wymogów regulaminowych związanych z profesjonalizacją rozgrywek.

0 0 votes
Article Rating
Polonia w Ekstralidze już w 2024 roku? Tak, ale w tej drugiej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments