[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Polonia wzmacnia się przed ligą. Dwa transfery z Budowlanego KS

Dodano: 12.08.2021 | 09:39

Na zdjęciu: Szymon Dusza został zawodnikiem Polonii Bydgoszcz.

Fot. Polonia Bydgoszcz

Szymon Dusza i Jakub Makowski zostali nowymi piłkarzami Polonii Bydgoszcz. Ostatnio obaj występowali w Budowlanym KS.

Obu zawodników grało już w klubie ze Sportowej. Dusza wraca po sześciu latach w BKS Bydgoszcz, z którym wywalczył dwa awanse – do klasy okręgowej oraz IV ligi. W minionym sezonie obrońca zagrał w rozgrywkach ligowych 25 razy. Tyle samo występów w IV lidze, ale także 5 bramek, zanotował w poprzednim sezonie Makowski, który do Polonii wraca po trzech latach.

Wcześniej bydgoski klub pozyskał bramkarza Dominika Ostrowskiego, Roberta Frasza ze Sportisu Łochowo oraz Oskara Kalukiewicza z MUKS CWZS Bydgoszcz. W sobotę, na inaugurację rozgrywek klasy okręgowej, zmierzy się na własnym boisku z LKS Dąbrowa Chełmińska. Początek meczu o godz. 11:00.

Dusza i Makowski to kolejni z wielu zawodników, którzy tego lata opuścili Budowlany KS Bydgoszcz. Z drużyną rozstali się też m.in. Szymon Kmiecik, Michał Żurowski (obaj koniec kariery), Wojciech Lewandowski (Wda Świecie),  Maciej Sieradzki (Pogoń Mogilno), Jan Chachuła (Zawisza Bydgoszcz), Paweł Dudzik, Robert Rydzyński (obaj GLKS Dobrcz) czy Axel Megger (Nielba Wągrowiec). Zespół z rąk Zbigniewa Sieradzkiego przyjął Dariusz Porbes, ale w 1. kolejce BKS przegrał na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska aż 1:5. W najbliższy weekend o punkty również nie będzie łatwo, gdyż na Sielską przyjedzie Chemik Moderator Bydgoszcz.

Polonia wzmacnia się przed ligą. Dwa transfery z Budowlanego KS
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments