Bydgoszcz
1C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 5 • L -1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPolska 2050 organizuje spotkania dla seniorów. Wszystkie odbędą się online
20.01.2022 | 13:25

Polska 2050 organizuje spotkania dla seniorów. Wszystkie odbędą się online

Na zdjęciu: Debaty z ekspertami, które organizować będzie Polska 2050 odbywać się będą co miesiąc i zostaną przeprowadzone w formule online.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Cztery debaty z ekspertami i wszystkie w formule online przeprowadzi ruch Polska 2050 Szymona Hołowni. – Chcemy budować Polskę na pokolenia, a nie na jedną czy dwie kadencje – mówią przedstawiciele formacji.

Debaty z ekspertami rozpoczną się jutro (21 stycznia). Pierwszym gościem będzie były Rzecznik Prawy Obywatelskich Adam Bodnar, a tematem debaty, której początek zaplanowano na godzinę 18:00 będzie „Żyć w prawdzie. Jak zatrzymać kłamstwo na publicznej scenie?” – Powszechne staje się przekonanie, że każdy polityk kłamie, przyzwyczajamy się do tego i uznajemy to za normę. A przecież się z tym nie zgadzamy – opisują temat debaty przedstawiciele Polski 2050.

Cykl debat będzie skierowany nie tylko do członków i sympatyków ruchu, ale też do wszystkich seniorów, którzy są zainteresowani danym tematem. Wszystkie debaty odbędą się sieci na platformie zoom. – Aby zapisać się na debatę, można skontaktować się z klubem seniora na adres e-mail: seniorzy@polska2050.pl lub jednym z naszych biur w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku – mówi koordynator medialna Polski 2050 w kujawsko-pomorskiem Justyna Tessa. Jak dodaje, debaty nie będą miały wyłącznie formy wykładu, ale ma to być wymiana myśli. – Będzie ona tym bardziej owocna, im więcej seniorów o różnych poglądach weźmie w niej udział – podkreśla Tessa.

Ruch zapowiada, że dotyczyć będą m.in. edukacji (gościem będzie wówczas Przemysław Staroń, 24 lutego), zobojętnienia społecznego (24 marca, na pytania odpowiadać będzie były szef MSWiA Jacek Cichocki) i mieszkalnictwa dla seniorów (21 kwietnia, gość Bartosz Nowicki). – Wnioski z debat zostaną przekazane posłom jako stanowisko środowiska seniorów – kończy Tessa.

Polska 2050 organizuje spotkania dla seniorów. Wszystkie odbędą się online
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments