Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPolska 2050 przedstawia nowych członków. I szykuje się do startu w wyborach
13.05.2022 | 18:31

Polska 2050 przedstawia nowych członków. I szykuje się do startu w wyborach

Na zdjęciu: Konferencja przedstawicieli bydgoskich struktur ruchu Polska 2050 odbyła się na Starym Rynku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dwadzieścia osób dołączyło dzisiaj do partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia w regionie wyznaczyła sobie także kluczowe tematy, którymi w najbliższym czasie się zajmie. 

Konferencje przedstawiające pierwszą setkę osób, które przystąpiły do partii Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowano dzisiaj we wszystkich miastach w kraju, tak samo było także w piątkowe (13 maja) popołudnie w Bydgoszczy. – To ludzie, którzy od lat działają w środowiskach lokalnych. Od dzisiaj partia Polska 2050 powiększa się o kolejne osoby – mówi pełnomocnik wojewódzkich struktur Polska 2050 Michał Koniuch. Jak dodaje, zadaniem tych osób ma być poprowadzenie partii do sukcesu wyborczego. – Zdejmujemy krawaty, zakasujemy rękawy i wrzucamy wyższy bieg. Miło mi ogłosić start przygotowań Polski 2050 do wyborów – podkreśla Koniuch.

Ruch od samego powstania – jak przyznaje Marcin Skonieczka z Polska 2050 – jest gotowy do przejęcia władzy w Polsce. – Chcemy zbudować silne, efektywne państwo, w którym wszystko będzie na swoim miejscu. Chcemy, aby Polska była krajem demokratycznym, solidarnym, ekologicznym i bezpiecznym – mówi Skonieczka. Dodaje, że w nadchodzących wyborach mają zostać wystawieni kandydaci ze wszystkich powiatów, z ruchu mają zostać także wystawieni kandydaci do senatu.

Przedstawiciele Polski 2050 zaprezentowali także listę kluczowych tematów, którymi w najbliższym czasie zamierzają się zająć. Jednym z priorytetowych tematów – jak tłumaczy Marcin Skonieczka – jest ten związany ze zmianami klimatycznymi. – Jednym z pierwszych działań jest szybkie uruchomienie środków z funduszy europejskich na wymianę kotłów gazowych, olejowych i na węgiel na bardziej ekologiczne rozwiązania. Chodzi o pompy ciepła wspierane panelami fotowoltaicznymi – tłumaczy Skonieczka, który jednocześnie jest wójtem gminy Płużnica. Drugi temat jest związany z poprawą komunikacji publicznej w regionie. – Przepełnione autobusy, likwidacja połączeń kolejowych i autobusowych to duży problem dla mieszkańców – nie ukrywa Radosław Rataj i przypomina sytuację z września: – Pamiętam, jak moi uczniowie ze szkoły nie mogli dojechać na zajęcia, bo samorządy się nie przygotowały na połączenia do miast powiatowych i takie sygnały płynęły z całego województwa. Ludzie mają problemy z dojazdami, zamierzamy opracować program dla połączeń dla województwa.

Padła również deklaracja pracy nad programami dla rolnictwa i edukacji (ten drugi ma zostać przez formację zaprezentowany jutro podczas konwencji w stolicy).

Sympatycy partii działają także w stowarzyszeniu, gdzie w regionie to niemal trzystu członków. W ostatnich dniach otwarto punkt biura Polska 2050 w siedzibie Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie.

********

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gumiś
Gumiś
3 dni temu

W końcu jakiś powiew świeżości.

bua
bua
3 dni temu

Czym ten program różni się od programu Lewicy?

Ewa
Ewa
2 dni temu

Ciekawi ludzie. Żeby tylko w tym bagnie politycznym dali radę się nie pogubić.

Bożena
Bożena
2 dni temu

Super ładnie napisane i prawdziwie, a co to programu panu pytającemu „była” polecam polska2050.pl zakładka strategie, miłej lektury

inbound7626287398231744808.jpg
bua
bua
1 dzień temu

Zgodnie z zaleceniem wszedłem na stronę polska2050.pl. Nie ma tam zakładki „strategie”, natomiast po kliknięciu w „program” otrzymuję komunikat, że „Strona nie została znaleziona”. Piękne.

Ton komentarzy tutaj wskazuje na to, że piszą je zakochani zwolennicy tej formacji, a być może wręcz osoby ze zdjęć. Poklepywanie się po plecach jest na pewno przyjemne, ale prosiłbym jednak na odpowiedź na moje pytanie, czym ten program różni się od programu Lewicy.