Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPolska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla UKW
25.10.2017 | 17:09

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla UKW

Na zdjęciu: Przedstawiciel UKW odbiera nagrodę.

Fot. Nadesłane.

Przedstawiciele UKW uczestniczyli w Rzeszowie w uroczystości wręczenia uczelni Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Odebrał ją dr inż. Dariusz Mikołajewski. Nagroda przyznana została za całokształt działań, jakie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podejmuje na linii uczelnia – gospodarka.

W uzasadnieniu podano, iż Uniwersytet Kazimierza Wielkiego został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 za wzorową współpracę z otoczeniem biznesu i komercjalizację wyników prac badawczych oraz wkład w rozwój nauki w Polsce.

UKW doceniony został za m.in.: aktywną współpracę z klastrami: Bydgoski Klaster Przemysłowy (Krajowy Klaster Kluczowy), Bydgoski Klaster Informatyczny, Agro Klaster Kujawy, Bydgoski Klaster Telemedycyny Innobridge, Bydgoski Klaster Przemysłów Kreatywnych; Centrum Transferu Technologii i Innowacji – jednostkę ogólnouczelnianą powołaną w celu lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego uczelni oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki; współpracę z inkubatorami przedsiębiorczości: miejskim, wojewódzkim oraz prywatnymi: lokalnym i ogólnopolskim; udział naukowców w projektach na rzecz gospodarki, m.in. „Voucherów badawczych”, „Bonów na innowacje” czy „Szybkiej ścieżki”; udział przedstawicieli UKW w konsultowaniu Regionalnej Strategii Innowacji i systemu Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji.

W konkursie doceniono również poziom zaawansowania laboratoryjnego UKW. Uczelnia dysponuje znakomicie wyposażonymi laboratoriami badawczymi.

Dostrzeżone także zostało to, iż na Wydziale Humanistycznym uruchomiono innowacyjną specjalność Gamedec: badanie i projektowanie gier jest specjalizacją na nowatorskim kierunku studiów licencjackich „ Humanistyka drugiej generacji ” Wśród kadry przeważają instruktorzy z doświadczeniem zawodowym w branży gier. „Gamedekowie” uczą się tworzyć gry na wielu platformach – planszowe i karciane; LARP i narracyjne RPG; gry miejskie i ARG; literaturę interaktywną i gry wideo.

Ponadto na UKW trwa ciągły proces rozwoju infrastruktury badawczej. W ramach „Kontraktu Terytorialnego” Uniwersytet planuje inwestycje w infrastrukturę służącą badaniom na rzecz gospodarki w czterech konsorcjach projektowych, w których uczestniczą wszystkie uczelnie publiczne i wybrane aktywne uczelnie niepubliczne w regionie.


Powiązane treści