Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Polskie siatkarki szlifują formę przed najważniejszym turniejem początku roku. Wśród nich są zawodniczki Pałacu

Dodano: 21.12.2019 | 22:46

Zgrupowanie kadry rozpoczęło się w Spale.

Na zdjęciu: Anna Stencel (w ataku) oraz Monika Fedusio i Monika Jagła to kluczowe zawodniczki Pałacu w tym sezonie ligowym.

Fot. Szymon Fiałkowski

Siatkarska reprezentacja Polski rozpoczęła w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale pierwszy etap zgrupowania przed turniejem kwalifikacyjnym o awans na igrzyska olimpijskie.

Na razie, selekcjoner polskiej kadry Jacek Nawrocki ma do dyspozycji czternaście zawodniczek. W głównej mierze, do COS w Spale przyjechały siatkarki występujące na co dzień w klubach Ligi Siatkówki Kobiet.

W tym gronie są trzy zawodniczki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz: przyjmująca Monika Fedusio, środkowa Anna Stencel i libero Monika Jagła. Pierwszy etap przygotowań potrwa do świąt Bożego Narodzenia, a drugi etap rozpocznie się 29 grudnia. Wówczas na zgrupowanie dojadą także zawodniczki występujące w lidze włoskiej, której mecze odbywać się będą również w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że turniej kwalifikacyjny w dniach 7-12 stycznia zostanie rozegrany w holenderskim Apeldoorn. Polki zagrają w grupie A z Holenderkami, Azerkami i Bułgarkami. Przed wyjazdem do Holandii, biało-czerwone zagrają jeszcze dwa sparingi z Azerbejdżanem. Awans na igrzyska w Tokio wywalczy tylko zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego.

0 0 votes
Article Rating
Polskie siatkarki szlifują formę przed najważniejszym turniejem początku roku. Wśród nich są zawodniczki Pałacu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments