[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pomagał nosić torby, żeby wyciągać z nich wartościowe rzeczy. Okradł w ten sposób kilka seniorek

Dodano: 04.08.2022 | 10:44

Na zdjęciu: Policja zatrzymała mężczyznę, który okradał seniorki w Inowrocławiu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mężczyzna oferował osobom starszym pomoc w noszeniu zakupów i wykradał z nich cenne przedmioty. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

W środę, 3 sierpnia 2022 roku inowrocławska policja zatrzymała 51-latka, który od trzech lat okradał seniorki. Funkcjonariusze od lipca namierzali sprawcę tych kradzieży. Na podstawie zebranych dowodów ustalili, że mężczyzna obserwował ludzi pod sklepami i zagadywał starsze kobiety oferując im pomoc w niesieniu toreb.

51-latek w ciągu trzech lat okradł w ten sposób 7 osób przywłaszczając ich portfele, dokumenty i karty do bankomatu. Policji udało się odzyskać część ze skradzionych rzeczy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do osób starszych, żeby te nie ufały nieznajomym chcącym pomóc w noszeniu zakupów, a także do ich rodzin, które powinny uświadomić swoich rodziców i dziadków o istnieniu takiej metody kradzieży.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments