Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 11 • L 8
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePomagał w ratowaniu tonących dzieci. Emerytowanego policjanta wyróżnił prezydent Bydgoszczy
Filip Dworzecki, Rafał Bruski - SF-1
08.07.2019 | 21:59

Pomagał w ratowaniu tonących dzieci. Emerytowanego policjanta wyróżnił prezydent Bydgoszczy

Na zdjęciu: Filip Dworzecki (z lewej) odebrał od prezydenta Rafała Bruskiego list gratulacyjny oraz drobne upominki.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prezydent Bydgoszczy wyróżnił dzisiaj emerytowanego funkcjonariusza policji, który pod koniec czerwca wziął udział w akcji ratunkowej na plaży w Sopocie.

O zdarzeniu informowaliśmy na naszych łamach w ubiegłym tygodniu. Wówczas pisaliśmy, że funkcjonariusz policji z Sopotu asp. Rafał Dąbrowski, emerytowany policjant z Bydgoszczy i ratownicy WOPR zdołali uratować pięć osób: trójkę dzieci i dwójkę dorosłych dzieci, którzy omal nie utonęli podczas kąpieli w Bałtyku.

W poniedziałek w ratuszu, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyróżnił emerytowanego funkcjonariusza. To Filip Dworzecki, który zawodowo był związany z zespołami wodniackimi bydgoskiej policji. Przez wiele lat pracował na kąpieliskach w Bydgoszczy i regionie. Włodarz miasta na ręce Dworzeckiego wręczył list gratulacyjny, pakiet bydgoskich gadżetów oraz nagrodę finansową.

W pewnym momencie usłyszałem wołanie o pomoc, o ratowników – mówił Dworzecki, gdy przed spotkaniem z prezydentem Bruskim był pytany o przebieg akcji. – Jako wieloletni ratownik bydgoskiego WOPR-u bez zastanowienia ruszyłem w stronę osób tonących – dodawał. Jak opisywał, jako pierwszy dopłynął tam funkcjonariusz z Sopotu, który rzucił w stronę potrzebujących dmuchane koło, a to pozwoliło mu na przeprowadzenie dalszej części akcji ratunkowej. – Po zakończeniu całej akcji, gdy myślałem że jest już po wszystkim, usłyszałem kolejne wołanie o pomoc. Okazało się, że osoba, która jako pierwsza z policjantem ruszyła na pomoc, znalazła się w niebezpieczeństwie – dodał. Opowiadał, że tę osobę znalazł ok. 80 metrów od brzegu i pomógł jej wydostać się na powierzchnię.

Ratowanie życia w trudnej sytuacji zasługuje na podziw. Tym bardziej, że sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji – mówił Rafał Bruski, który byłemu funkcjonariuszowi gratulował odwagi, determinacji i refleksu. – Cieszę się, że są tak odważni bydgoszczanie. Gratuluję i dziękuję – dodał włodarz miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści