Bydgoszcz
15C
Słonecznie
41% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 14
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiPomoc z uzyskaniu wysokiego odszkodowania? Jak znaleźć dobrą kancelarię odszkodowawczą?
08.03.2021 | 11:22

Pomoc z uzyskaniu wysokiego odszkodowania? Jak znaleźć dobrą kancelarię odszkodowawczą?

Na zdjęciu: Podejmując decyzję o nawiązaniu współpracy z daną kancelarią zajmującą się odszkodowaniami, warto zawrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Fot. mat. autora

Firmy odszkodowawcze coraz bardziej zyskują na popularności. Ich celem jest ubieganie się o należne ich klientom odszkodowania. Podejmując decyzję o nawiązaniu współpracy z daną kancelarią zajmującą się odszkodowaniami, warto zawrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Mogą mieć one bardzo duży wpływ na jakość oferowanych usług oraz ostateczną cenę za pomoc przy odszkodowaniach.

  1. Czym zajmuje się kancelaria odszkodowawcza?
  2. Kto może skorzystać z usług kancelarii?
  3. Jak wybrać odpowiednią kancelarię odszkodowawczą?

W poniższym artykule podpowiemy, jakie czynniki powinny być przez nas brane pod uwagę oraz przybliżymy, na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Czym zajmuje się kancelaria odszkodowawcza?

Kancelaria odszkodowawcza jest jednym z podmiotów, których celem jest dochodzenie roszczeń w imieniu poszkodowanych osób, w wyniku wypadku oraz innych zdarzeń losowych. Ustala ona podmiot, który powinien zapłacić odszkodowanie, a także określa i zgłasza konkretne roszczenia. Zajmuje się również przeprowadzaniem negocjacji np. z ubezpieczycielem. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, kancelaria prowadzi postępowanie reklamacyjne i zajmuje się wszystkimi niezbędnymi czynnościami, aż do zakończenia sprawy.

W niektórych sytuacjach pomoc przy uzyskiwaniu odszkodowań polega na dochodzeniu praw na drodze sądowej. Dlatego też pracownicy kancelarii wszczynają całe postępowanie, dbając o odpowiednią dokumentację oraz o dokonanie wszelkich koniecznych czynności związanych z procesem. Kancelaria Odszkodowawcza KOMPENSJA oraz wiele innych, dokładają wszelkich starań, by sprawa zakończyła się zadośćuczynieniem oraz należnym odszkodowaniem.

Kto może skorzystać z usług kancelarii?

Najczęściej z usług, jakimi jest pomoc przy odszkodowaniach, korzystają osoby, które:

  • poniosły szkodę np. na skutek wypadku w pracy lub w drodze do pracy, na skutek błędu lekarskiego,
  • są bliską rodziną osób zmarłych w wyniku wypadku lub też będących w stanie wegetatywnym,
  • zostały poszkodowane, a którym wypłacono obniżoną kwotę należnego odszkodowania,
  • mają prawa wnioskować o środki zgromadzone na koncie OFE lub ZUS zmarłej osoby.

Pomoc kancelarii może być nieoceniona w sytuacji, gdy w rodzinie miał miejsce śmiertelny wypadek. Wydarzenie takie jest ciężkim przeżyciem dla całej rodziny. Dlatego dobrze jest skorzystać z usług specjalistów, którzy pomogą ubiegać się o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej. Posiadają oni niezbędną wiedzę na temat czynności, które należy podjąć oraz jak odzyskać odszkodowanie. Mogą ocenić, o jakie świadczenia może ubiegać się rodzina zmarłego oraz jaka dokumentacja będzie potrzebna. Pracownicy kancelarii najczęściej odznaczają się dużą wyrozumiałością i delikatnością, dzięki czemu współpraca z nimi może być ogromnym wsparciem.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię odszkodowawczą?

Aby wybrać odpowiednie grono profesjonalistów, którzy oferują pomoc przy uzyskiwaniu odszkodowań, warto mieć na uwadze kilka szczegółów.

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na umowę współpracy. Stanowi ona podstawę dla osoby poszkodowanej. Znajdują się tam wszelkie warunki, takie jak uprawnienia i obowiązki każdej ze stron, a także wysokość wynagrodzenia. Nie bez znaczenia jest fakt, do czego zobowiązuje się pełnomocnik po podpisaniu umowy – może być to tylko sama pomoc w odszkodowaniu, jak i współpraca na wszystkich etapach, także na etapie sądowym.

Niezależnie, czy ubiegamy się o odszkodowanie za błędy medyczne, czy też odszkodowania z NNW, dobrze jest wiedzieć, kto będzie zajmował się naszą sprawą. Istotne jest, czy osoba ta posiada wszystkie niezbędne uprawnienia, wykształcenie oraz doświadczenie. Obecnie przepisy prawa nie określają jednoznacznie, kto może zajmować się tego typu sprawami, dlatego właśnie należy zyskać pewność, że osoba, której powierzamy to zadanie, jest profesjonalistą.

Podczas wyboru firmy, która podpowie nam jak uzyskać odszkodowanie i udzieli w tym zakresie niezbędnej pomocy, warto kierować się także jej wynagrodzeniem. Niektóre z firm pobierają stosowne wynagrodzenie nawet jeżeli sprawa zakończy się niepowodzeniem. Z kolei niektóre kancelarie pobierają ustaloną z góry prowizję z uzyskanego odszkodowania. Jeżeli przykładowo, udało nam się uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy, należna część przyznanej nam kwoty, pobierana jest przez kancelarię.

Dokonując wyboru kancelarii, dobrze jest zwrócić uwagę na jej kontakt z klientem. Rzetelne firmy z pewnością informują klientów o każdym etapie sprawy. Podczas całego postępowania, każda czynność powinna być konsultowana z klientem, który powinien wyrazić niezbędną zgodę. Jeżeli strona przeciwna uzna, że lepszym rozwiązaniem będzie podpisanie ugody, pełnomocnik musi przedyskutować ten fakt z osobą zlecającą. Firma nie ma prawa podpisywać żadnych ugód w imieniu swoich klientów.

Dokonując rozeznania w zakresie firm odszkodowawczych, warto zwrócić uwagę na dowody skuteczności, takie jak np. odzyskane odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu czy też inne rodzaje świadczeń. Tylko w ten sposób możemy uchronić się przed oszustwem i brakiem doświadczenia ze strony osób, które podejmują się tego rodzaju zadań.


Odszkodowania Kompensja – Kancelaria odszkodowawcza

Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: biuro@kompensja.pl
Tel.: 585008089

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/


Podobne wpisy

Powiązane treści