Bydgoszcz
19C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 21 • L 17
24C
Nd
24C
Pon
26C
Wt
25C
Sr
24C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPomóż dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny, czyli „Tornister pełen Uśmiechów”
tornister (Copy)
05.08.2016 | 07:51

Pomóż dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny, czyli „Tornister pełen Uśmiechów”

Akcja, która rozpoczęła się 1 sierpnia potrwa prawie do końca miesiąca.

Na zdjęciu: Każdy może w dowolnej chwili włączyć się do pomagania.

Fot. Stanisław Gazda

Celem kampanii jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych  najuboższym dzieciom z diecezji bydgoskiej.

Caritas Diecezji Bydgoskiej serdecznie zachęca osoby indywidualne, instytucje oraz firmy prywatne do włączenia się w Akcję „Tornister pełen Uśmiechów”.

Dzięki pomocy setek ludzi dobrej woli, dzieci z najuboższych rodzin otrzymają wraz z nadejściem nowego roku szkolnego zeszyty, bloki, piórniki, kredki, tornistry. Akcja potrwa od 1 sierpnia do 29 sierpnia 2016 roku.

Po raz kolejny w Kampanię „Tornister pełen Uśmiechów” włączył się m.in. Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego. Zbiórka odbywa się w Budynku Głównym UKW (ul. Chodkiewicza 30), tuż przy portierni.

Do akcji można także przyłączyć się pożyczając w siedzibie Caritas Diecezji Bydgoskiej (ul. Cienista 2 w Bydgoszczy w godz. 08:00-15:00 od poniedziałku do piątku) specjalny akcyjny plecak i wyposażyć go przynosząc artykuły szkolne takie jak: tornister, zeszyty, piórniki, bloki, kredki, długopisy itp. – przeprowadzając wcześniej zbiórkę art. szkolnych wśród znajomych lub pracowników.

Jest też sugestia dla Młodych Par, aby te zaproponowały swoim gościom weselnym przyniesienie  zamiast kwiatka artykułów szkolnych, które później zostaną przekazane  podopiecznym Caritasu. W zaproszeniu można posłużyć się stosownym wierszykiem: „Bardzo byśmy chcieli, by w tym dniu uroczystym były uśmiechnięte czyjeś małe oczy.  A więc zamiast kwiatka do życzeń w kościele -dołączcie przybory szkolne nasi Przyjaciele. My do dzieci potrzebujących z nimi pojedziemy i w Waszym imieniu malcom przekażemy. Niech z naszego szczęścia one też coś mają – z pełnymi plecakami uśmiechy rozdają!”

Można również wpłacić darowiznę na konto Caritas Diecezji Bydgoskiej z dopiskiem: „Tornister”


Powiązane treści