Bydgoszcz
6C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 7 • L 6
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePomylili miejscowość na drodze Bydgoszcz – Inowrocław z trasą rajdu. Od kierowania odpoczną kilka miesięcy
DK10_policja_kontrola prędkości_na sygnale - KMP Toruń
26.11.2020 | 14:35

Pomylili miejscowość na drodze Bydgoszcz – Inowrocław z trasą rajdu. Od kierowania odpoczną kilka miesięcy

Na zdjęciu: Policjanci przypominają, że ich akcje kontroli prędkości mają zapobiegać wypadkom na drogach.

Fot. KMP Toruń / zdjęcie ilustracyjne

Aż czterech kierowców straciło prawo jazdy podczas środowej akcji policjantów, w ramach której patrolowali oni teren Złotnik Kujawskich. Wszyscy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Zaledwie kilku godzin było potrzeba, aby w ręce policjantów z inowrocławskiej „drogówki” wpadło czterech delikwentów, którzy zbyt mocno nacisnęli na pedał gazu. I tak z prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące pożegnali się: 33-letni kierowca skody (w momencie kontroli miał na liczniku 122 km/h), nastolatek kierujący volkswagenem (19-latek pędził z prędkością 102 km/h), 38-letni kierowca mazdy (105 km/h) oraz 39-latek w volkswagenie (109 km/h).

Wszystkim piratom drogowym funkcjonariusze odebrali prawo jazdy. Odzyskają je dopiero po trzech miesiącach. Wyjątkiem jest ostatni z kierowców, który w momencie kontroli nie posiadał przy sobie dokumentu. – Będzie musiał zdać prawo jazdy do starostwa samodzielnie. Gdy to nastąpi, dopiero od tej daty rozpocznie się bieg trzymiesięcznego okresu zakazu jazdy. Im szybciej mężczyzna oddać więc dokument, tym lepiej dla niego – wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Mundurowi przypominają, że ich akcje związane ze sprawdzaniem prędkości mają na celu zapobieganie wypadkom, których brawura i nadmierna prędkość są częstymi powodami. – Policjanci obligatoryjnie zatrzymują dokumenty, gdy ujawniają przypadek przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h – przypomina Drobniecka.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści