Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 2
8C
Wt
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPomysł posła Skuteckiego jest głupi, groźny i barbarzyński [FELIETON MAŁOWAKACYJNY]
Paweł Skutecki Kukiz'15
25.07.2018 | 12:01

Pomysł posła Skuteckiego jest głupi, groźny i barbarzyński [FELIETON MAŁOWAKACYJNY]

- Demokracja zniesie wiele, ale ludzi z tak groźnymi poglądami powinna z polityki trwale eliminować - pisze w najnowszym felietonie Marcin Kowalski.

Na zdjęciu: Paweł Skutecki podczas ubiegłorocznej kampanii mającej doprowadzić do referendum nad odwołaniem prezydenta Rafała Bruskiego.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

 

Jest tylko jedna szczepionka na głupotę i robienie wody z mózgu ludziom przez posła Kukiz’15 Pawła Skuteckiego. Przy najbliższych wyborach wyciąć go jak nowotwór i odstawić na śmietnik historii.

Marcin Kowalski

Skutecki, Bogu dzięki, odzywa się niezbyt często, dużo energii pochłania mu dziwaczna współpraca z krajami arabskimi, czemu akurat trudno się dziwić, bo w tle tej aktywności są spore pieniądze. Skutecki wchodził do polityki jako gołodupiec, z upadłością konsumencką ogłoszoną szemranie gdzieś na Wyspach Brytyjskich, czym swoich wierzycieli wprawił w osłupienie i wściekłość.

Pisuję o Skuteckim od kilkunastu lat, starsi czytelnicy pewnie pamiętają, jak ten wróg układów, partyjniactwa i wszelakich sitw bez mrugnięcia okiem doił kasę z Urzędu Pracy w Warszawie, gdzie, całkowitym przypadkiem, dyrektorem był jego kumpel Maciej Eckardt, ówczesny podnóżek liderów Ligi Polskich Rodzin. W ramach koalicji Liga otrzymała ten Urząd jako ochłap do rzucenia swoim wygłodniałym hienom ściągniętym do stolicy z różnych stron Polski, w tym z Bydgoszczy. Historia ta jest na tyle odległa, że dzisiaj, zarówno Eckardt, jak i Skutecki, stroją się w piórka wrogów układów i jakiś, na szczęście drobny, procent ludzi, jest w stanie w to uwierzyć.

Wiatr historii tak zawiał, że w tym Sejmie nie ma Leppera, nie ma Palikota, a po elektorat dziwaczno-sfrustrowany, wyjątkowo nieodporny na populistyczne dyrdymały, sięgnął Kukiz i jego zbieraninka, z bydgoskim liderem Pawłem Skuteckim. Każdy kolejny pomysł pana posła rzucony w eter dowodzi, iż jest on blisko mentalnie swoich wyborców i robi wszystko, by trwali w zaklętym kręgu głupoty czy wstecznictwa.

Ostatni wyczyn przebił jednak wszystkie kolejne: projekt ustawy znoszącej obowiązkowe szczepienia u dzieci. Ta inicjatywa jest tak głupia, szkodliwa i zwyczajnie barbarzyńska, że nawet koledzy z klubu Kukiz’15 wyraźnie odcięli się od Skuteckiego. Nie trzeba być lekarzem czy wybitnym intelektualistą, żeby wyobrazić sobie skutki ”ustawy Skuteckiego”. Powrót wielu zakaźnych chorób, o których wszystkie cywilizowane kraje, dzięki szczepieniom, dawno zapomniały. Wzrost śmiertelności wśród dzieci i nie tylko. Niewyobrażalna tragedia w wielu rodzinach. Olbrzymie problemy w i tak niedofinansowanej służbie zdrowia, która musiałaby płacić miliony za zwalczanie epidemii odry, ospy, gruźlicy, Heinego-Mediny i wielu innych plag zalewających Polskę.

Czy Skutecki tego wszystkiego nie wie? Wie znakomicie, jest człowiekiem inteligentnym. Jednak przy okazji na tyle cynicznym, iż wykorzystuje ciemnotę płynąca z tzw. ruchów antyszczepionkowych, które działają jak groźne sekty, nie przyjmują do wiadomości żadnych merytorycznych argumentów.

Ustawa Skuteckiego raczej nie wejdzie w życie, trudno założyć, żeby większość sejmową tworzyli kompletni idioci pozbawieni empatii. Po co więc bydgoskiemu posłowi ten teatr? Żeby o sobie przypomnieć, by wciąż dopieszczać ten niewielki, radykalny elektorat. Niestety, na Skuteckiego nie da się skutecznie zaszczepić. Trzeba go usunąć z życia publicznego przy okazji najbliższych wyborów, wyciąć jak nowotwór i odstawić na śmietnik historii. Demokracja zniesie wiele, ale ludzi z tak groźnymi poglądami powinna z polityki trwale eliminować.

Marcin Kowalski

Felietonista, właściciel Markomedia.pl

Najczęściej nominowany do dziennikarskiej nagrody Grand Press w historii tego wyróżnienia, prowadzi firmę medialną Markomedia.pl. Jego felietony „Kowalski na dobry tydzień” co poniedziałek ukazują się w portalu metropoliabydgoska.pl

Panel dyskusyjny


Powiązane treści