Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPonad 100 artystów z całego świata przyjedzie do Bydgoszczy. Na Drums Fusion
22.05.2017 | 17:58

Ponad 100 artystów z całego świata przyjedzie do Bydgoszczy. Na Drums Fusion

To będzie tydzień pod znakiem jazzu.

Na zdjęciu: Wielki bęben o średnicy 10 metrów nie pojawi się w tym roku na Starym Rynku.

Fot. SG / archiwum

Już po raz 11. w Bydgoszczy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. W tym roku jedną z atrakcji imprezy będzie parada perkusyjna. 

Festiwal odbędzie się w dniach 29 maja – 4 czerwca. Rozpocznie go międzynarodowe forum perkusyjne, które potrwa trzy dni. Podczas niego swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się najlepsi pedagodzy w dziedzinie gry na perkusji. W ramach imprezy odbędą się również warsztaty gry na perkusji przeznaczone też dla rodzin z dziećmi. Nie zabraknie także koncertów światowych muzyków, którzy zapewnią słuchaczom dużą dawkę jazzu. Jeden z nich odbędzie się 3 czerwca w Światowym Dniu Perkusji. Tego dnia na scenie rozstawionej na Wyspie Młyńskiej wystąpi tegoroczna zagraniczna gwiazda festiwalu –  Cindy Blackman Santana.

Na bydgoski Festiwal Drums Fusion przyjedzie do naszego miasta ponad 100 artystów z całego świata. Gośćmi festiwalu będą między innymi Michał Urbaniak, Ryszard Bazarnik, Ania Rusowicz, Pete Lockett, Marcin Jahr czy członkowie Kapeli Ze Wsi Warszawa.

Co roku w trakcie trwania festiwalu przygotowywana jest specjalna atrakcja. W ubiegłym roku bydgoszczanie uczestniczyli w próbie bicia rekordu Guinnessa w największej ilości osób grających na jednym bębnie o średnicy 10 metrów. Na Starym Rynku zgromadziło się około 300 osób. [ZOBACZ ZDJĘCIA] Oficjalne wyniki nie są jeszcze znane, gdyż procedury potwierdzenia rekordu wciąż trwają. Jednak organizatorzy są dobrej myśli. – To co wykonaliśmy to był szczyt naszych możliwości – mówi Marek Maciejewski z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, dyrektor festiwalu.

W tym roku organizator festiwalu, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, przygotował dla uczestników imprezy paradę perkusyjna. Zaplanowano ją na 2 czerwca. Tego dnia o godzinie 18:00 z kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy wyruszy parada, którą zdominują rytmy samby. Głośny korowód wyruszy w stronę Wyspy Młyńskiej, mijając po drodze między innymi budynek Opery Nova.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na oficjalnej stroni internetowej Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion (www.drumsfusion.pl).


Powiązane treści