Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 10 • L 9
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePonad dwieście interwencji strażaków z powodu silnego wiatru. Nie tylko w Bydgoszczy
straż pożarna - na sygnale - SF (1)
13.03.2020 | 07:52

Ponad dwieście interwencji strażaków z powodu silnego wiatru. Nie tylko w Bydgoszczy

Na zdjęciu: W Bydgoszczy strażacy interweniowali w czwartek między innymi na Wzgórzu Wolności i w Śródmieściu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ponad dwieście razy interweniowali w czwartek na terenie województwa kujawsko-pomorskiego strażacy. Powodem był bardzo silny, wiejący nawet z prędkością 100 kilometrów na godzinę wiatr.

Z przekazanych przez straż pożarną statystyk wynika, że najwięcej zgłoszeń dotyczyło wiatrołomów – w ciągu zaledwie kilkunastu godzin strażacy byli wzywani do 163 zdarzeń związanych z uszkodzonymi drzewami oraz konarami. Uszkodzenia dotyczyły też dwudziestu budynków mieszkalnych oraz – w dziewięciu przypadkach – obiektów gospodarczych.

W Bydgoszczy po południu wiatr zerwał między innymi wiatę ze śmietnika przy ulicy Beskidzkiej na Wzgórzu Wolności i spadł na dachy kilku samochodów. Z kolei przy skrzyżowaniu Świętojańskiej i Kościuszki konieczna była interwencja przy uszkodzonym dachu kamienicy.

Najwięcej interwencji straż pożarna zanotowała w czwartek na terenie powiatu grudziądzkiego, gdzie zastępy interweniowały aż pięćdziesiąt razy. Niewiele mniej zgłoszeń dotyczyło powiatu bydgoskiego (41). W Świeciu i okolicach zanotowano 31 wyjazdów, w powiecie toruńskim – 17, a chełmińskim oraz tucholskim – po dziesięć.

Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, podczas czwartkowych interwencji związanych z silnym wiatrem nie odnotowano osób poszkodowanych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści