Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 2
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePonad dwieście interwencji strażaków z powodu silnego wiatru. Nie tylko w Bydgoszczy
13.03.2020 | 07:52

Ponad dwieście interwencji strażaków z powodu silnego wiatru. Nie tylko w Bydgoszczy

Na zdjęciu: W Bydgoszczy strażacy interweniowali w czwartek między innymi na Wzgórzu Wolności i w Śródmieściu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ponad dwieście razy interweniowali w czwartek na terenie województwa kujawsko-pomorskiego strażacy. Powodem był bardzo silny, wiejący nawet z prędkością 100 kilometrów na godzinę wiatr.

Z przekazanych przez straż pożarną statystyk wynika, że najwięcej zgłoszeń dotyczyło wiatrołomów – w ciągu zaledwie kilkunastu godzin strażacy byli wzywani do 163 zdarzeń związanych z uszkodzonymi drzewami oraz konarami. Uszkodzenia dotyczyły też dwudziestu budynków mieszkalnych oraz – w dziewięciu przypadkach – obiektów gospodarczych.

W Bydgoszczy po południu wiatr zerwał między innymi wiatę ze śmietnika przy ulicy Beskidzkiej na Wzgórzu Wolności i spadł na dachy kilku samochodów. Z kolei przy skrzyżowaniu Świętojańskiej i Kościuszki konieczna była interwencja przy uszkodzonym dachu kamienicy.

Najwięcej interwencji straż pożarna zanotowała w czwartek na terenie powiatu grudziądzkiego, gdzie zastępy interweniowały aż pięćdziesiąt razy. Niewiele mniej zgłoszeń dotyczyło powiatu bydgoskiego (41). W Świeciu i okolicach zanotowano 31 wyjazdów, w powiecie toruńskim – 17, a chełmińskim oraz tucholskim – po dziesięć.

Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, podczas czwartkowych interwencji związanych z silnym wiatrem nie odnotowano osób poszkodowanych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści