Bydgoszcz
8C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 9 • L 7
13C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPonad milion złotych trafi do Collegium Medicum. Na szkolenia dla studentów
20.07.2017 | 07:25

Ponad milion złotych trafi do Collegium Medicum. Na szkolenia dla studentów

Szkolenia są adresowane do konkretnej grupy studentów.

Na zdjęciu: Program ma być realizowany na uczelni przez trzy lata.

Fot. JW / archiwum

Doskonalenie kompetencji przyszłych lekarzy to jeden z celów pracowników Collegium Medicum UMK. Uczelnia pozyskała dodatkowe środki na jego realizację.

Na przestrzeni niemal trzech lat do działającej w Bydgoszczy uczelni dotrze ponad milion złotych, a dokładnie – 1 228 650 zł. Wydział Lekarski Collegium Medicum UMK uzyskał dofinansowanie na przeprowadzenie projektu pn. „Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza” w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w programie Rozwój Kompetencji nr 2/PRK/POWER/3.1/2016 w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Projekt skierowany jest do studentów V i VI roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK. Jego głównym celem jest  podniesienie kompetencji studentów medycyny, a przede wszystkim kompetencji komunikacyjnych, zawodowych oraz kompetencji z zakresu przedsiębiorczości.

W trakcie jego trwania studenci będą mogli skorzystać z wielu form wsparcia. Oprócz warsztatów dotyczących między innymi podstawowych metod diagnostycznych czy redagowania recept, uczestnicy projektu będą brać udział w zajęciach praktycznych wprowadzających do działalności naukowej, konwersatoriach z lekarzami rezydentami oraz spotkaniach z przedstawicielami różnych sektorów związanych z medycyną. Zaplanowane są również wizyty studyjne w aptekach, hospicjum, placówkach leczniczo-opiekuńczych czy placówkach pomocowych dla bezdomnych. Ponadto studenci mają zostać przeszkoleni z coachingu, dialogu z dziennikarzem oraz savoir-vivre. Pojawią się też zajęcia w języku obcym z lektorem. Do wyboru będzie j. rosyjski, norweski, szwedzki i hiszpański. Oczywiście nie zabraknie warsztatów komunikacji z pacjentami poszkodowanymi, komunikacji: lekarz – pacjent, lekarz – rodzina pacjenta, lekarz – inny personel, pracownik – pracodawca.

Realizacja projektu rozpoczęła się 1 lipca 2017 r. i potrwa do 30 czerwca 2020 r. Pieczę nad nią sprawuje Dział Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM. Rekrutacja do projektu rozpocznie się od 1 sierpnia 2017 r. i potrwa do 31 października 2017 r. Szczegóły dotyczące rekrutacji ukażą się wkrótce na stronie internetowej Wydziału Lekarskiego.


Powiązane treści