Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPonad tysiąc biegaczy na trasie City Trail! [ZDJĘCIA]
20.11.2017 | 11:07

Ponad tysiąc biegaczy na trasie City Trail! [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbyła się kolejna edycja City Trail

Na zdjęciu: W Myślęcinku wystartowało ponad stu biegaczy.

Fot. Filip Kowalkowski

Przełajowe biegi City Trail w Myślęcinku wpisały się w kalendarze bydgoskich biegaczy na stałe, czego potwierdzeniem jest niedzielna frekwencja – linię mety minęło 738 zawodników. W CITY TRAIL Junior wzięło udział 378 uczestników.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł niespełna 18-letni Marcin Biskup, który wygrał  z czasem 15:21. – Jestem na etapie przygotowań do następnego sezonu i podczas City Trail wykonuję konkretny trening. Zawsze mam ustaloną taktykę. W poprzednim występie miałem założenie biec 3 km na podanym tętnie, a potem biec po prostu… jak najszybciej, ale zwracać uwagę na technikę biegu. Podczas dzisiejszego startu taktyka polegała na tym, aby „biec w grupie” przez pierwszy kilometr, a potem walczyć o wynik. Zadanie zrealizowałem w 100 procentach – podkreślił po biegu Biskup. – Trasa w Myślęcinku bardzo mi odpowiada. Jest płaska, szybka i jest wiele miejsc „na ucieczkę” rywalom. Lubię tutaj sprawdzać moją dyspozycję. Po dzisiejszym biegu śmiało mogę powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem! Jeżeli dopisze zdrowie, co jest najważniejsze, to nie boję się o moją formę – dodał. Warto wspomnieć, że w styczniu Biskup został najmłodszym w historii cyklu zwycięzcą – wygrywając bieg miał zaledwie 17 lat i kilkanaście dni. Drugą lokatę wywalczył Zbigniew Jost (15:36), a trzeci na mecie zameldował się Patryk Sieradzki (15:40).

Najlepszą w kategorii pań okazała się Aleksandra Brzezińska (wynik 17:10), która jest rekordzistką bydgoskiej trasy, a także najlepszą zawodniczką poprzedniej edycji. Drugie miejsce zajęła Marta Szenk (18:03), a trzecia była Daria Maik (18:56).

Cykl City Trail to zawody, które przyciągają całe rodziny. – Biegamy w City Trail we czwórkę – ja z mężem na 5 km, a nasi dwaj synowie – w zawodach dla juniorów. To nasz sposób na dbanie o kondycję i rodzinne spędzenie czasu – mówiła na mecie Justyna Duszka, jedna z uczestniczek zawodów. – Biegam od niedawna, ale na szczęście dystans 5 km udaje mi się przebiec bez zatrzymywania. Mam też konkretny cel – chcę pobiec 26 minut. Na razie biegam 30, ale jestem zmobilizowana, a najlepszą motywacją jest mój mąż, którego muszę gonić – dodała.

Warto wspomnieć, że biegi City Trail są partnerem akcji Movember, która ma na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich nowotworów. Najistotniejszym elementem akcji jest „Wąs” – mężczyźni wspierający przedsięwzięcie zapuszczają w listopadzie wąsy, by w ten sposób prowokować do rozmów o profilaktyce nowotworowej. – Już przed rokiem zapuszczaliśmy „movemberowego wąsa” i wtedy narodził się pomysł, by jako City Trail oficjalnie dołączyć do akcji. Pomysł udało się wcielić w życie i razem z kilkoma chłopakami z naszej ekipy zapuściliśmy „wąsa”, zostając tym samym żywym sztandarem akcji – mówi Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów City Trail, a obecnie posiadacz solidnego „wąsa”.

Najbliższe zawody City Trail w Myślęcinku odbędą się 10 grudnia. Cykl potrwa do 25 marca 2018. Warto dodać, że zawody w Bydgoszczy są częścią ogólnopolskiej serii – w cyklu uczestniczą także: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.


Powiązane treści