Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka Artego i kontuzja Agnieszki Szott-Hejmej
Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław_ Tamara Radocaj - SF
02.04.2019 | 22:55

Porażka Artego i kontuzja Agnieszki Szott-Hejmej

Rywalizacja toczy się do trzech wygranych.

Na zdjęciu: Tamara Radocaj (z piłką w ręku) i zawodniczki Artego miały sporo problemów, by przedrzeć się przez defensywę rywalek.

Falstart podopiecznych Tomasza Herkta na początek ćwierćfinałów Energa Basket Ligi Kobiet.

Trzecie po fazie zasadniczej Artego mierzy się w nich z szóstą Ślęzą Wrocław, z którą nie tak dawno we własnej hali przegrało jednym punktem (69:70).  Ten rezultat teraz już zszedł na dalszy plan, teraz liczy się tylko rywalizacja o miejsce w czołowej czwórce ligi na koniec sezonu.

Wrocławianki od początku wtorkowego meczu narzuciły swój styl gry. Efektem szybkie prowadzenie 6:0 i bardzo dobra gra w obronie, bo pierwszy punkt dla Artego po dwóch i pół minutach gry zdobyła z linii rzutów wolnych Ziomara Morrison. Ostatecznie pierwszą kwartę, Ślęza wygrała 20:15, ale w drugiej Artego już radziło sobie lepiej. Po punktach Dragany Stanković jeszcze przegrywało (22:25), ale gdy trójkę trafiła Elżbieta Międzik, to zrobił się remis (25:25), a chwilę potem było 27:25 dla bydgoszczanek po punktach Julie McBride. Radość z prowadzenia nie trwała długo. Z półdystansu celnie rzuciła Burdick, a zza linii 6,75 m – Dikeoulakou i Szybała, co Ślęzie znów dało przewagę sześciu punktów (39:33) do przerwy.

Podobnie było po przerwie, z tym że w trzeciej kwarcie po faulu Kastanek, groźnej kontuzji doznała Agnieszka Szott-Hejmej, która resztę spotkania oglądała o kulach i jej występ jutro również stoi pod znakiem zapytania. Ostatecznie, wrocławski zespół wygrał w Bydgoszczy różnicą ośmiu punktów (69:61). Środowy mecz w Artego Arenie rozpocznie się o 18:00.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – 1/4 FINAŁU – I MECZ – 2.04.2019 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – ŚLĘZA WROCŁAW 61:69 (15:20, 18:19, 13:14, 15:16)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Ślęzy

ARTEGO: Morrison 14 (9 zb.), McBride 14 (2×3, 6 zb.), Stanković 10 (6 zb.), Międzik 6 (1×3, 5 zb.), Szott-Hejmej 1 – Poboży 8, Radocaj 4, Kuczyńska 2, Hornbuckle 2, Kocaj.

ŚLĘZA: Udodenko 14 (2×3), Kastanek 13 (1×3), Burdick 11 (12 zb.), Szybała 6 (2×3), Colson 5 – Dikeoulakou 12 (2×3), Palenikova 8 (2×3), Marciniak, Miletić, Dobrowolska.

Sędziowali: Wojciech Liszka, Bartosz Puzoń, Tomasz Tybor.
Komisarz EBLK: Zbigniew Szpilewski.