64% wilgotność
Wiatr: 9km/h NW
H 17 • L 15
25C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka bydgoskich koszykarzy. Enea Astoria przegrywa w Zielonej Górze
Gabriel Iffe Lundberg
20.01.2021 | 20:08

Porażka bydgoskich koszykarzy. Enea Astoria przegrywa w Zielonej Górze

W Energa Basket Lidze rozegrano mecz dwudziestej trzeciej kolejki.

Na zdjęciu: Gabriel Lundberg poprowadził gospodarzy do wygranej, zdobywając 10 punktów.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz różnicą aż dwudziestu ośmiu punktów przegrali na rozpoczęcie 23 kolejki Energa Basket Ligi z Enea Zastalem BC Zielona Góra.

Mecze Astorii z zespołem z grodu Bachusa były wcześniej dość wyrównane i zacięte. Środowy mecz w Zielonej Górze to dominacja gospodarzy, którzy dobre wyniki w lidze łączą ze skuteczną grą w Zjednoczonej Lidze VTB (w miniony weekend Zastal pokonał Tsmoki Mińsk 80:75, a dla białoruskiego zespołu 12 punktów zdobył były gracz „Asty” Kris Clyburn).

Zespół Artura Gronka wyrównaną walkę z Zastalem toczył jedynie w pierwszej kwarcie. Nieźle w ofensywie radził sobie w tym okresie gry Adrian Bogucki, a potem cenne punkty dorzucił też Paulius Dambrauskas, ale w całym meczu Litwin zanotował aż sześć strat. Po pierwszej kwarcie był remis 24:24, a potem z każdą kolejną minutą uwidaczniała się przewaga zielonogórskiego zespołu. W drugiej kwarcie, gospodarze zaczęli wypracowywać przewagę. W ofensywie skuteczni byli po stronie Zastalu Geoffrey Groselle oraz Rolands Freimanis, którzy byli najskuteczniejszymi zawodnikami miejscowych. Ten pierwszy dołożył do 19 punktów w całym meczu także 16 zbiórek.

Na początku trzeciej kwarty, Zastal popisał się imponującą serią piętnastu punktów z rzędu (15:0). Dość powiedzieć, że bydgoszczanie nie radzili sobie z obroną gospodarzy, czego efektem było tylko dziesięć oczek, jakie bydgoski zespół rzucił w tym fragmencie gry. W ostatniej kwarcie, miejscowi kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wygrali 104:76.

Enea Astoria kolejny mecz rozegra 30 stycznia, kiedy to we własnej hali podejmie PGE Spójnię Stargard (15:30, hala Arena).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 23 KOLEJKA – 20.01.2021 R.
ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29)

ENEA ZASTAL BC: Groselle 19 (16 zb.), Marcel Ponitka 13 (1×3), Put 10, Williams 10 (2×3), Lundberg 10 (2×3) – Freimanis 21 (5×3, 10 zb.), Koszarek 11 (2×3, 7 as.), Richard 6 (2×3, 5 zb., 5 as.), Traczyk 2, Berzins 2, Porada, Klocek.

ENEA ASTORIA: Sanders 16 (1×3, 8 as.), Chyliński 12 (3×3), Bogucki 10 (5 zb., 5 as.), Dambrauskas 5 (1×3, 6 str.), Gabrić 4 (1×3) – Waterman 14 (9 zb.), Nizioł 8, Nowakowski 4, Aleksandrowicz 3 (1×3), Krasuski.

Sędziowali: Michał Proc, Adam Wierzman, Krzysztof Tuński.
Komisarz Energa Basket Ligi: Leszek Rakoczy.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.