H 3 • L 2
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePorażka bydgoskich koszykarzy. Enea Astoria uległa HydroTruckowi Radom [ZDJĘCIA]
15.01.2021 | 22:18

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Koszykarze Enea Astorii serię trzech spotkań z rzędu w Energa Basket Lidze zakończyli porażką. Zespół Artura Gronka w meczu 22 kolejki uległ HydroTruck Radom.

Po zwycięskim meczu w derbach z Polskim Cukrem Toruń 98:92 i wtorkowym zwycięstwie nad Legią Warszawa 85:75, nastroje w bydgoskiej drużynie były bojowe. Te dwie wygrane pozwoliły bydgoskiemu zespołowi awansować w tabeli na dziewiąte miejsce.

Piątkowy mecz z HydroTruck rozpoczął się dla gospodarzy bardzo dobrze. Już na początku meczu trafili Bogucki i dwukrotnie Nizioł (6:0). Po niemal trzech i pół minucie gry, radomianie doprowadzili do remisu 8:8, a potem wyszli na prowadzenie (10:8, 12:10), gdy trafili Hinds i Griffin, a po celnym rzucie tego ostatniego zza linii 6,75 m zrobiło się 15:10 dla gości. Potem trafiali jednak już tylko gospodarze – Nizioł i Dambrauskas nie pomylili się z linii rzutów osobistych, a dwie trójki rzucili Aleksandrowicz oraz Gabrić, co dało zespołowi Artura Gronka wygraną w pierwszej kwarcie 20:15. Na początku drugiej kwarty, prowadzenie gospodarzy wzrosło nawet do dziewięciu punktów (25:16) po tym, jak trzy rzuty wolne wykorzystał Michał Krasuski. Radomianie gonili wynik, ale bydgoski zespół utrzymywał bezpieczną przewagę. Gdy zza linii 6,75 m trafili jeszcze Krasuski oraz Gabrić, to zrobiło się 33:25, a po kolejnym rzucie z dystansu – tym razem Chylińskiego – 41:33.

Po przerwie, tak dobrze już nie było. Choć na koniec trzeciej kwarty, miejscowi utrzymali niewielką zaliczkę (75:71), to w ostatniej odsłonie ją stracili. Przyjezdni w drugiej połowie meczu aż jedenaście razy celnie rzucili zza linii 6,75 m (w całym spotkaniu siedemnastokrotnie). Na minutę przed końcową syreną był remis 90:90. W kluczowym momencie, dla gości trafienia zanotował Hinds – najpierw trójka, a potem dwa punkty z linii rzutów osobistych. Po bydgoskiej stronie pomylił się Bogucki.

Dla gości to przerwanie passy pięciu porażek z rzędu i pierwsza wygrana na wyjeździe. „Asta” w kolejnym meczu zagra w środę (20 stycznia) na wyjeździe z Zastalem Enea BC Zielona Góra (18:00).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 22 KOLEJKA – 15.01.2021 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – HYDROTRUCK RADOM 92:97 (20:15, 27:24, 28:32, 17:26)

ENEA ASTORIA: Dambrauskas 14 (6 as., 5 f.), Nizioł 13, Sanders 13 (1×3, 6 as.), Bogucki 8 (7 zb.), Chyliński 3 (1×3) – Gabrić 16 (5×3), Waterman 11 (1×3, 7 zb.), Krasuski 9 (2×3), Aleksandrowicz 5 (1×3).

HYDROTRUCK: Hinds 28 (3×3, 5 zb., 7 as.), Griffin 22 (3×3, 5 zb.), Stumbris 17 (5×3), Ostojić 9 (1×3), Zegzuła – Piechowicz 11 (3×3, 7 zb.), Lewandowski 10 (2×3), Prahl.

Sędziowali: Marek Maliszewski, Marcin Koralewski, Michał Kuzia.
Komisarz Energa Basket Ligi: Zbigniew Szpilewski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.