Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka bydgoskich siatkarek. Polskie Przetwory Pałac uległ Chemikowi Police
30.01.2021 | 00:38

Porażka bydgoskich siatkarek. Polskie Przetwory Pałac uległ Chemikowi Police

Mecz w Policach rozpoczął osiemnastą kolejkę Tauron Ligi Siatkarek.

Na zdjęciu: Regiane Bidias (w ataku) zdobyła 13 punktów w meczu w Policach.

Walczące cały czas o prawo gry w play-off, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu przegrały na rozpoczęcie 18 kolejki Tauron Ligi Siatkarek z Grupą Azoty Chemikiem Police.

W rozegranym przed świętami Bożego Narodzenia meczu tych drużyn w Immobile Łuczniczce, policzanki wygrały dopiero po tie-breaku. Miejscowe w poprzedniej kolejce także potrzebowały pięciu setów do pokonania Energi MKS-u Kalisz, zaś Pałac u siebie w derbach wygrał z Jokerem Świecie.

Bydgoszczanki w pierwszym secie musiały najpierw gonić wynik (przegrywały 3:7), ale potem wygrały pięć kolejnych akcji. Później gra się wyrównała, ale w drugiej części seta, Pałac znów objął prowadzenie (19:17), gdy skutecznymi blokami popisały się Magdalena Hawryła i Regiane Bidias. Po ataku tej ostatniej, Pałac miał piłkę setową (24:23) i wygrał seta po autowym ataku Brakocević-Canzian. Druga partia to wyraźna dominacja policzanek. Trener Akbas dokonał kluczowej zmiany w szóstce – na środku siatki Agnieszkę Kąkolewską zastąpiła Indy Baijens, która była skuteczna w ataku, ale też dołożyła ważne punkty blokiem.

Pałac miał szansę w trzecim secie, w którym obie drużyny długo walczyły punkt za punkt. W końcówce jednak, bezpośrednio z zagrywki punkt zdobyła Mędrzyk, a w decydującej akcji seta wspomniana Baijens zablokowała atak Bidias (25:22). Czwarta partia to z kolei dominacja policzanek, które wyraźnie wygrały ją do 13, a całe spotkanie 3:1.

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 18 KOLEJKA – 29.01.2021 R.
GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:13)

GRUPA AZOTY CHEMIK: Kowalewska 4, Grajber 4, Kąkolewska 4, Brakocević-Canzian 16, Stranzali 17, Wasilewska 15 oraz Maj-Erwardt (libero), Żurawska (libero), Mędrzyk 1, Bałdyga, M. Łukasik 3, Baijens 12.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Mazurek, Bidias 13, Ziółkowska 7, Dascalu 9, Żurowska 10, Hawryła 7 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Michalewicz 2, Lijewska, Reiter 3.

Sędziowali: Anna Niedbał, Marcin Myszkowski.
Komisarz Tauron Ligi: Sebastian Michalak.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Iga Wasilewska (Grupa Azoty Chemik Police).